Google'ın Kaldırdığı Türk Mobil Uygulaması Papillon Yeniden Google Play'de! - TeknoDiot.com

Google’ın Kaldırdığı Türk Mobil Uygulaması Papillon Yeniden Google Play’de!

Abone Ol 

Geliştiriciliğini Yalçın Özdemir ve Türk mühendislerin yaptığı bir mobil uygulama olan Papillon, kaldırıldıktan sonra, gösterilen tepkiler’in büyümesi sebebiyle yeniden Google Play’e eklendi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bundan kısa bir süre önce Papillon isimli Türk mobil uygulaması Google tarafından Play Store’dan kaldırılmıştı. Google’ın Papillon’dan sonra geliştirdiği Selfie-Style Answers isimli uygulamanın Papillon’a benzediği nedeniyle, Türk geliştiricilerin elinden çıkan bu mobil uygulama yayından kaldırılmıştı. Tabii Türk halkı buna duyarsız kalmadı. Bundan sonra bir çok kampanya başlatıldı. Muhtemelen Google’da bu kampanyalardan sıyrılamayacağını düşünerek, Papillon’u Play Store’a tekrar ekledi.

Soru cevap konseptini güzel bir şekilde harmanlayarak sosyal medyayı bilgi paylaşımı olarak kullanmayı hedefleyen Papillon, Play Store ve App Store’da kısa sürede olumlu incelemelere maruz kalmıştı. Google’ın Papillon’un çıkışından yaklaşık 1 ay sonra sunduğu Selfie-Style Answers uygulaması, Papillon ile benzer özellikler taşıyordu. Yalçın Özdemir, Papillon’un tekrar Play Store’a geldiğini Twitter hesabından bir post ile duyurdu.

Google’ın neden kaldırdığı net olarak belli değil. Muhtemelen bu haberin büyük yankı yapmasından korkuldu. Bu da Google’ın marka değerine zarar verecekti. Mantıklı bir hamle gibi duruyor iki taraf için de.

Göz atın:   İnternette Zararlı Mobil Bankacılık Yazılımları Arttı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL