Google’ın Kaldırdığı Türk Mobil Uygulaması Papillon Yeniden Google Play’de!

Geliştiriciliğini Yalçın Özdemir ve Türk mühendislerin yaptığı bir mobil uygulama olan Papillon, kaldırıldıktan sonra, gösterilen tepkiler’in büyümesi sebebiyle yeniden Google Play’e eklendi.

Bundan kısa bir süre önce Papillon isimli Türk mobil uygulaması Google tarafından Play Store’dan kaldırılmıştı. Google’ın Papillon’dan sonra geliştirdiği Selfie-Style Answers isimli uygulamanın Papillon’a benzediği nedeniyle, Türk geliştiricilerin elinden çıkan bu mobil uygulama yayından kaldırılmıştı. Tabii Türk halkı buna duyarsız kalmadı. Bundan sonra bir çok kampanya başlatıldı. Muhtemelen Google’da bu kampanyalardan sıyrılamayacağını düşünerek, Papillon’u Play Store’a tekrar ekledi.

Soru cevap konseptini güzel bir şekilde harmanlayarak sosyal medyayı bilgi paylaşımı olarak kullanmayı hedefleyen Papillon, Play Store ve App Store’da kısa sürede olumlu incelemelere maruz kalmıştı. Google’ın Papillon’un çıkışından yaklaşık 1 ay sonra sunduğu Selfie-Style Answers uygulaması, Papillon ile benzer özellikler taşıyordu. Yalçın Özdemir, Papillon’un tekrar Play Store’a geldiğini Twitter hesabından bir post ile duyurdu.

Google’ın neden kaldırdığı net olarak belli değil. Muhtemelen bu haberin büyük yankı yapmasından korkuldu. Bu da Google’ın marka değerine zarar verecekti. Mantıklı bir hamle gibi duruyor iki taraf için de.

Göz atın:   2019 Yılında Mobil Oyun İndirme Rakamı 40 Milyara Yükselecek!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu