Google’dan Oyun Konsolu Geliyor!

Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji devi olan Google, internet sektöründe olsun mobil sektörde olsun yer edinmiş bir firma olmasına rağmen uzun zamandır oyun sektöründe yer almamıştı.

Yeni sızıntılara göre Google, oyun konsolu ve oyun akışı servisi üzerinde çalışıyor. Amerikalı şirket Google, gerçekten oyun konsolu üzerinde ciddi şekilde çalıştığı belirtilirken gerçekten bir konsol ile karşımıza gelecek mi? Ayrıca Google, kendi oyun akış sistemi üzerinde yoğun olarak çalışıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”11615″]

Google’ın bu yeni oyun servisinin kod adı “Yeti” olarak şuanlık biliniyor. Bunun yanı sıra bazı söylentilere göre Google yapımı oyun konsolu dedikoduları yankılanıyor. Google’ın oyun servisi abonelik sistemi ile çalışacak. Google‘ın söz konusu servisinin İnternet üzerinden oyun oynatacağı tahmin edilmekle. Aboneliğe dayalı servisin ücret bilgileriyse ne yazık ki henüz bilinmiyor. Google‘ın Yeti projesi hayata geçirilirse, Google yüzlerce milyar dolarlık video oyun pazarının bir parçası olacak.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı