TeknoDiot
     
     
     

Google’dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi

Google'dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi

Google’ın popüler mail servisi Gmail için yenilik geldi. Google’ın mail servisi Gmail’in dünyada ve ülkemizde epeyce kullanıcı sayısı mevcut.

Diğer mail servislerinde olup Gmail’de olmayan bir özellik geldi. Gmail platformunda olmaması kullanıcıları şaşırtmıştı. Google, Gmail websitesini ve mobil uygulamalarını beklenilen ve hatta geç kalınmış bir özelliğe kavuşturuyor. Bundan böyle Gmail adresleri, telefon numaralarını ve kişileri otomatik olarak tanıyabilecek ve etkileşimli bağlantılara dönüştürecek.

Android ve iOS için önemli. Bunun Google tarafından nasıl bu kadar geç fark edilmiş olduğu da ayrı bir merak konusu. Örnek verecek olursak şöyle bir maile bastığınızda e-posta yazma penceresi ya da telefon numarasına tıkladığınızda cihazınızın varsayılan telefon uygulaması otomatik olarak açılacak. Yada bir ev veya ofis adresine batığınızda Google Maps’i direk açacak. Bu hafta içinde bu güncellemenin tüm platformlara gelmesi bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Windows 7 Direnmekte Devam Ediyor!

Buğra Noyan

e-Devlet’in Alt-Üst Soy Raporu Özelliği Çöktü!

Adil Anıl Öktem

LG G9, Arka Tarafta Dörtlü Kamera ve G8X Benzeri Bir Tasarım Gösteriyor!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.