«
Google'dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi İnternet Haberleri Teknoloji Haberleri

Google’ın popüler mail servisi Gmail için yenilik geldi. Google’ın mail servisi Gmail’in dünyada ve ülkemizde epeyce kullanıcı sayısı mevcut.

Diğer mail servislerinde olup Gmail’de olmayan bir özellik geldi. Gmail platformunda olmaması kullanıcıları şaşırtmıştı. Google, Gmail websitesini ve mobil uygulamalarını beklenilen ve hatta geç kalınmış bir özelliğe kavuşturuyor. Bundan böyle Gmail adresleri, telefon numaralarını ve kişileri otomatik olarak tanıyabilecek ve etkileşimli bağlantılara dönüştürecek.

Android ve iOS için önemli. Bunun Google tarafından nasıl bu kadar geç fark edilmiş olduğu da ayrı bir merak konusu. Örnek verecek olursak şöyle bir maile bastığınızda e-posta yazma penceresi ya da telefon numarasına tıkladığınızda cihazınızın varsayılan telefon uygulaması otomatik olarak açılacak. Yada bir ev veya ofis adresine batığınızda Google Maps’i direk açacak. Bu hafta içinde bu güncellemenin tüm platformlara gelmesi bekleniyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *