Google'dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi - TeknoDiot.com

Google’dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi

Abone Ol 

Google’ın popüler mail servisi Gmail için yenilik geldi. Google’ın mail servisi Gmail’in dünyada ve ülkemizde epeyce kullanıcı sayısı mevcut.

Diğer mail servislerinde olup Gmail’de olmayan bir özellik geldi. Gmail platformunda olmaması kullanıcıları şaşırtmıştı. Google, Gmail websitesini ve mobil uygulamalarını beklenilen ve hatta geç kalınmış bir özelliğe kavuşturuyor. Bundan böyle Gmail adresleri, telefon numaralarını ve kişileri otomatik olarak tanıyabilecek ve etkileşimli bağlantılara dönüştürecek.

Android ve iOS için önemli. Bunun Google tarafından nasıl bu kadar geç fark edilmiş olduğu da ayrı bir merak konusu. Örnek verecek olursak şöyle bir maile bastığınızda e-posta yazma penceresi ya da telefon numarasına tıkladığınızda cihazınızın varsayılan telefon uygulaması otomatik olarak açılacak. Yada bir ev veya ofis adresine batığınızda Google Maps’i direk açacak. Bu hafta içinde bu güncellemenin tüm platformlara gelmesi bekleniyor.

Göz atın:   Google, HTC'yi Satın Aldı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu