Google Uygulaması Sosyal Mesafeyi Korumaya Yardımcı Oluyor

Yeni Google uygulaması sosyal mesafeyi korumaya yardımcı oluyor. Enfekte olmamak için diğer insanlardan ne kadar uzakta olmanız gerektiğini gösterir.

Şirketin araştırmacıları, kendinizi koronavirüsten korumanın tek yolunun diğer insanlardan uzak durmak, maske takmak ve sık sık ellerinizi yıkamak olduğunu açıkladı.

 Güvenli mesafeyi gözle belirlemek zordur, bu nedenle Google, kullanıcının sanal kenarlığını gösteren basit bir uygulama geliştirdi. Hizmet deneysel olsa da, sadece Android’de çalışır ve kullanmak için telefon ekranını açık tutmanız gerekir.

Sodar’ın Artırılmış Gerçeklik uygulaması doğrudan Chrome tarayıcısında çalışır. Başlamak için, bağlantıyı izlemeniz gerekir, bundan sonra tarayıcı istenen siteyi indirir. Böylece kullanıcı kamerayı kullanarak etrafta olup biten her şeyi görebilecektir. Görüntüye otomatik olarak, cep telefonu kullanıcısının iki metre işaretini gösteren bir kenarlık konur.

Google Uygulaması Sosyal Mesafeyi Korumaya Yardımcı Oluyor

Çizgi, akıllı telefonla birlikte hareket eder, böylece dinamiklerdeki mesafeyi takip edebilirsiniz. Bu yarıçapı henüz değiştiremezsiniz. Araç, yürürken kullanmak için elverişsizdir, ancak ofiste veya restoranda mesafeyi korumak isteyenler için yararlıdır.

Şirket ayrıca, bazı durumlarda yarıçapın birkaç santimetre daha az veya iki metreden fazla olabileceğini belirtti. Bunu, artırılmış gerçeklik teknolojisinin hatasız ölçüm alabilecek kadar doğru olmadığı gerçeğiyle açıkladılar. Ancak Google, bu mesafenin kritik olmadığını ve mesafeyi “yuvarlatmasını” tavsiye etti.

Google Uygulaması Sosyal Mesafeyi Korumaya Yardımcı Oluyor

Göz atın:   Yeni Google Pixel 4 XL Görselleri Sızdırıldı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu