TeknoDiot.com
   
     

Google Pixel 2, Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Google Pixel 2, Tanıtım Tarihi Belli Oldu Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri

İlk olarak Rusya’da bir akım olan Mavi Balina oyunu “intihara sürükleyen” oyun olarak da adlandırılmıştı. Mavi Balina’nın kurucusuna verilen karar.

Genelde genç nesil arasında yayılan ve dünya çapında insanların intiharına sebep olan bir oyun “Mavi Balina” en son ülkemizde 14 Yaşındaki Furkan Şen’in canını almıştı. Oyun ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı malesef. Merak edip giren oyuncular malesef daha çıkamıyorlar. Neden mi çıkamıyorlar? Mavi Balina‘nın yöneticilerinin oyuna başlayanların kişisel bilgilerine ulaştıktan sonra belirli tehditler oluşturması sonucu oyundan çıkmak isteyenler devam etmek zorunda kalıyor.

2015 yılında Rusya‘da başlayan bu akım, genelde daha kolay manipüle edilebildiği için 18 yaş altı gençlerde yaygındı. Oyunun asıl amacı Sanal Şantaj olayı. Santaj yaparak insanları ölüme sürüklüyor.  22 Yaşındaki genç bir anne bile intihardan kurtulması sonucunda polise verdiği açıklamada “Mavi Balina oynuyordum.” açıklamasını yapmıştı. Mavi Balina‘nın kurucusu 22 yaşındaki Philipp Budeikin, Mavi Balina sonucunda intihar eden kişiler için “biyolojik atıklar” ifadesini kullanmıştı. Oyunun kurucusu bir süredir göz altındaydı. Sonunda da 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak bu karara Rus kamuoyundan büyük bir tepki çekti.