TeknoDiot
     
     
     

Google Sayesinde Metre Artık Telefonunuzda

Google Sayesinde Metre Artık Telefonunuzda

Dünyanın en büyük internet ve teknoloji kuruluşlarından biri olan Google yine yaptı yapacağını. Google, son dönemde artırılmış gerçeklik konusunda dikkat çekici çalışmalara imza atan Google Mesaure uygulamasını yayınladı.

Bu uygulama sayesinde metre artık cebinizdeki akıllı telefonda olmuş olacak. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilebilen uygulamayı, ancak şöyle bir durum var ki, oldukça kısıtlı bir kitle kullanabiliyor. Measure uygulaması sadece ARCore teknolojisini destekleyen cihazlarda kullanılabilecek. Yani kamerası ARCore teknolojisini destekleyen cihazlarda olacak. Galaxy S9 serisi, OnePlus 6 ve benzeri akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

Google Sayesinde Metre Artık Telefonunuzda

[ilgiliicerik icerik_id=”19613″]

Google Measure uygulamasına dönecek olursak, basit bir yapıda olan bu uygulama, kullanıcılara objelerin uzunluğunu veya yüksekliğini ölçme imkanı sunuyor. Dokulu bir yüzeye ve iyi miktarda ışığa ihtiyaç duyan uygulama, bir düzlem algıladığında, ölçüm çubuğunu sürükleyebilir ve ölçmek istediğiniz nesnenin kenarlarına yerleştirebilirsiniz. Uygulamada aldığınız sonuçları kaydedip daha sonra paylaşabilmeniz de mümkün.

OnePlus 6 ile yapılan testlerde, elde edilen sonuçların, gerçek değerlere oldukça yakın olduğunu belirtiyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


OnePlus, Üçüncü Deneyim Mağazasını Açtı

Buğra Noyan

Apple, Singapur ve Endonezya’daki Kodlama Girişimlerinin Genişlediğini Duyurdu

Buğra Noyan

48 MP Mega Lense Sahip LG K61 Geliyor!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.