Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı - TeknoDiot.com

Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı

Abone Ol 

Google, ırkçılık ve cinsiyet klişeleriyle ilgili reklamları engellemeye başladı.

Google, “reklamcılık platformunda yasadışı ayrımcılığı” yasaklamak için yeni adımlar attı. Şirket, inovasyonun, kullanıcıları izleyicileri kadınları ve koyu ten rengi olan kullanıcıları hariç tutan reklamları fark eden sosyal ağ Facebook’a karşı bir dava ile ilişkili olduğunu belirtti.

Şirket, kurumsal blogunda “belirli reklam türleri için yeni bir kişiselleştirilmiş reklamcılık politikası getiriyor” dedi. Yeni politika, “cinsiyet, yaş, medeni durum veya ikamet yeri temelinde” reklam yerleştirmek veya hariç tutmak için istihdam, konut veya kredi için reklam yerleştiren kuruluşların yasaklanmasını yasaklamaktadır.

Google, ırk, renk, ulusal köken, din, cinsiyet, medeni duruma göre potansiyel kiracılara veya alıcılara karşı ayrımcılık yapmasını açıkça yasaklayan federal yasaları gösterdi.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı

Google, yasaklanmış bir şekilde kişiselleştirilmiş yaklaşık iki bin reklamı zaten yasakladı. “Medeni durum veya ebeveynlik durumu gibi günümüzün bazı yasakları zaten yasalarla korunan kategorilerdir. İkamet ettikleri yer gibi diğerleri vekillerle kolayca atlatılabilir. Kimsenin haklarının ihlal edilmediğinden emin olmaya çalıştık ”dedi.

Bir çalışmada, ProPublica Facebook sisteminin belirli bir cinsiyet veya ırktan gizleyerek konut satışı için reklam vermenize izin verdiğini buldu. Kısa süre sonra, bir grup kullanıcı sitenin federal yasayı ihlal ettiğini iddia ederek sosyal ağa dava açtı. Facebook sistemi daha iyi hale getireceğine söz verdi. Bununla birlikte, 2017’de ProPublica gazetecileri, yeni Facebook politikasının yasaklamasına rağmen, sosyal bir ağda ayrımcı reklamlar yayınlayabildi.

Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı

Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı

Google, Irkçılık İçeren Reklamları Engellemeye Başladı

Göz atın:   Chrome Android Sürümünde Dikkat Çeken Yeni Özellik

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu