Google, HTC'yi Satın Aldı! - TeknoDiot.com

Google, HTC’yi Satın Aldı!

Abone Ol 

Dünyanın en büyük teknoloji ağı olan Google kanatlarının altına bir yeni firma daha ekledi. HTC artık Google’ın kanatları altında.

Dünyanın en önemli şirketlerinden biri haline gelen ve daha önce de benzer satın almaları gerçekleştiren Google, HTC firmasını da bünyesine kattı. Devasa bir para ile satışı gerçekleştiren Google firması alımlarına bir yenisini daha ekledi.

HTC çalışanları Google tarafına kaydırıldığı gibi Google, marka odaklı akıllı telefon üretimini de gerçekleştirebilecek. Alım ile ilgili detaylara bakalım. Pixel projesinde görev alan belirli sayıda HTC çalışanının Google’a katılacağını belirtti. HTC, anlaşmanın parçası olarak Google’dan 1,1 milyar USD tutarında nakit para alacak. Bunun dışında Google, HTC’nin sahip olduğu patenler için de kullanım hakkı alacak.

Google ve HTC arasında, yüksek kaliteli akıllı telefon geliştirilmesi konusunda uzun yıllar sürecek stratejik ortaklıklarının bir güçlü göstergesi oldu. HTC firmasında işler iyi gitmiyordu zaten IFA 2017’ye de katılamayan HTC’de maddi sıkıntılar söz konusuydu ve Google’ın artık. Google’ın Donanım’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh’ın açıklaması şöyle;

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

“HTC uzun süredir önemli bir ortağımız ve pazardaki çok kaliteli pek çok akıllı telefonun yaratıcısı. Yaptığımız bu iş birliği sebebiyle oldukça heyecanlıyız. Google’a katılarak tüketici donanımı alanında inovasyonu ve ürün geliştirme süreçlerimizi daha da geliştirecek HTC ekibini aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Göz atın:   Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (13 Aralık 2019)

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu