TeknoDiot
     
     
     

Google Drive Kapanıyor!

Google Drive Kapanıyor!

Google’ın bulut yedekleme servisi Google Drive yolun sonuna geldi. Ülkemizde ve dünyada bir çok kullanıcısı mevcuttu.

Google, Ekim ayında tüm Drive kullanıcılarına bir açıklama yapacak. Bu açıklamada da Google Drive’ın kapanacağını haber verecek. Google, Kasım ayında da Google Drive’dan desteğini çekecek. 2018 Mart ayında da Google Drive tamemen erişime kapatılacak. Yani Google Drive bitecek!

Google, bulut yedekleme alanından çekilmiyor. Yani Google Drive desteği bitecek diye bulut depolamasından çekilmiyor. Google Drive’ın yerine iki farklı uygulama gelecek. Bunlardan birincisi Drive File Stream olacak ve kurumsal kullanıcılara sunulacak. Kurumsal olduğu için ücretli bir servis olacak.

Diğeri ise bireysel kullanıcılar için sunulacak. Bu servisin adı ise Backup and Sync olacak. Google’ın açıklamasına göre iki uygulamanın da kullanım açısından Google Drive’dan farkı olmayacak. Google Drive isim değiştiriyor desek daha doğru ama herkes ilk başlarda alışmaz. Ancak ücretli ve ücretsiz versiyonlar arasında bazı farklar bulunacak. Google Drive’da bulunan dosyalarınızı bu iki servise transfer olacağı tahmin ediliyor ama Mart ayına kadar dosyalarınızı yedekleyin deriz ve Kasım ayında Google bu konu hakkında bir açıklama yapacağının tekrar altını çizelim.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


LG, Yeni Nesil AI İşlemcili 2020 Model Gerçek 8K TV Tanıtacak!

Hüseyin Ceylan

ASUS ROG GT-AC2900 Piyasaya Çıktı

Uğur Aydemir

ZTE Axon 10s Pro 2020’de Tanıtılacak!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.