Google Drive Kapanıyor! - TeknoDiot.com

Google Drive Kapanıyor!

Abone Ol 

Google’ın bulut yedekleme servisi Google Drive yolun sonuna geldi. Ülkemizde ve dünyada bir çok kullanıcısı mevcuttu.

takipçi satın al
takipçi satın al

Google, Ekim ayında tüm Drive kullanıcılarına bir açıklama yapacak. Bu açıklamada da Google Drive’ın kapanacağını haber verecek. Google, Kasım ayında da Google Drive’dan desteğini çekecek. 2018 Mart ayında da Google Drive tamemen erişime kapatılacak. Yani Google Drive bitecek!

Google, bulut yedekleme alanından çekilmiyor. Yani Google Drive desteği bitecek diye bulut depolamasından çekilmiyor. Google Drive’ın yerine iki farklı uygulama gelecek. Bunlardan birincisi Drive File Stream olacak ve kurumsal kullanıcılara sunulacak. Kurumsal olduğu için ücretli bir servis olacak.

Diğeri ise bireysel kullanıcılar için sunulacak. Bu servisin adı ise Backup and Sync olacak. Google’ın açıklamasına göre iki uygulamanın da kullanım açısından Google Drive’dan farkı olmayacak. Google Drive isim değiştiriyor desek daha doğru ama herkes ilk başlarda alışmaz. Ancak ücretli ve ücretsiz versiyonlar arasında bazı farklar bulunacak. Google Drive’da bulunan dosyalarınızı bu iki servise transfer olacağı tahmin ediliyor ama Mart ayına kadar dosyalarınızı yedekleyin deriz ve Kasım ayında Google bu konu hakkında bir açıklama yapacağının tekrar altını çizelim.

Göz atın:   Xiaomi, Kızaklı Selfie Kameraya Sahip Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!