Google Chrome'un Android Sürümünde Yenilik - TeknoDiot.com

Google Chrome’un Android Sürümünde Yenilik

Abone Ol 

Bilgisayarlarda en çok tercih edilen tarayıcı olan Chrome Android  platformundaki versiyonu için HDR video özelliği entegre etmek istiyor.

Bilgiler Chromium Gerrit‘e ilişkin birkaç taahhütten ortaya çıktı. Bu taahhütlerin dediğine göre Google nin en çok kullanılan Web tarayıcısının Android sürümü için video kapsayıcısından VP9 HDR meta verilerini alıp MediaCodec‘e aktararak Chorme‘yi HDR videolarına uyumlu bir hale getirecek.

Google Chrome'un Android Sürümünde Yenilik

HDR (Yüksek Dinamik ARALIK) videolar kontrast ve renklerin doğruluk oranının üst seviyede olması video kalitesinde bir yükselme sağlamakta. HDR teknolojisi Galaxy S8,Not8,LG V30,Xperia XZ Premium ve bunlara benzer üst seviye telefonlarda kullanılmakta.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

YouTube, Netfilix, Play Movies tarzı uygulamlar HDR’ı desteklese de HDR için içerik miktarları oldukça az olmakla birlikte bu sorunun HDR uyumluluğu arttıkça arttıracağını düşünmekteyiz.

Göz atın:   Google Chrome Yanıt Vermiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu