TeknoDiot.com
   
     

Google Chrome Tasarım Değişikliğine Gidiyor!

Google Chrome Tasarım Değişikliğine Gidiyor! İnternet Haberleri

Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome tasarım anlamında yeniliklere gidiyor. Google Chrome yenileniyor ve en dikkat çeken tarafı ise sekme kısmında alışılmışın dışına çıkıyor.

Google Chrome bildiğiniz gibi Android‘de kullanılan materyal tasarıma tam anlamıyla geçiş yapamamıştı. Son güncelleme ile tasarımı iyice oturtan Chrome, yeni gelecek güncelleme ile açık sekmelerin tasarımını değiştirecek.

[ilgiliicerik icerik_id=”16002″]

Chrome sürümünde açık sekmeler köşeleri ile daha kesin bir görünüme sahip. Ancak gelecek olan güncelleme ile açık sekmelerin köşeleri oval bir tasarıma sahip olacak. Yenilenecek olan tasarım; Mozilla, Opera gibi tarayıcıların tasarımlarına benzediği gözlerden kaçmıyor.

Yeni güncelleme ile Chrome‘un rakiplerine göre daha hızlı bir internet deneyimi sunması bekleniyor. RAM ve batarya tüketimi konusunda henüz bir hamle yapmayan Chrome’un önümüzdeki yıl bu soruna da değinmesi bekleniyor. Chrome gerçekten bu sefer sağlam geldiğini söyleyebiliriz. Son olarak Google, Windows 10’un keskin hatlarından vazgeçerek, Ubuntu ve macOS tasarımına yöneldiği söyleniyor.

Google Chrome Tasarım Değişikliğine Gidiyor! İnternet Haberleri