TeknoDiot
     
     
     

Google, Android Dünyası İçin Yeni Bir Adım Atıyor

Google, Android Dünyası İçin Yeni Bir Adım Atıyor

Google’ın resmi işletim sistemi olan Android için yeni bir adım atıyor. Android ekosistemini yaratıcısı Google, platform için uzun süredir beklenen bir adımı en sonunda atıyor. Yeni kurallar daha iyi uygulamalara işaret ediyor.

Dünyada milyonlarca kullanıcı Android işletim sistemli akıllı telefonlar kullanıyorlar ve bu cihazlarda her geçen yıl Google‘ın yenilikleri geliyor. Geliştiriciler konferansında Apple bir açıklama yapmıştı ve App Sote’da yer alan 32-bit uygulamaları kaldırmıştı ve iPhone 5S cihazının çıkmasıyla birlikte 64-bit ‘lik uygulamalara mağaza da yer vermişti.

Google, Android Dünyası İçin Yeni Bir Adım Atıyor

https://teknodiot.com/apple-watch-sayesinde-hayati-kurtuldu-8079.html

Apple’dan sonra sıra Google’da ver Android için önemli bir adım atıyor. Google resmi bir açıklamada bulunmuştu ve 2019 Ağustos yılında tüm Android uygulamalarının 64-bit desteğine mecbur kıldı. Android geliştiricileri artık 64-bitlik uygulama geliştirmeleri zorunlu kılındı diyebiliriz. Yavaş yavaş 32-bit desteği çekilecek ve bu yüzdende de piyasada 64-bit destekli işlemcisi bulunan akıllı telefonların yakında hayatımıza gireceği söyleniyor. Geleceğe yatırım diyebiliriz bu olayı aslında. Google şirketi Android Oreo programlama arayüzüne uymasını istiyor.

https://teknodiot.com/android-oreo-8-1-yayinlandi-iste-gelen-ozellikler-7158.html

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Vivo S1 Pro Şimdi Hindistan’da!

Hüseyin Ceylan

Google, Galaxy Unpacked Etkinliğinde Bir Sürpriz Yapacak

Buğra Noyan

Google Pixel 2, Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.