Gök Saray Bugün İçerisinde Düşecek!

Gök Saray Bugün İçerisinde Düşecek!

Abone Ol 

Gök Saray 2 Ülkeden Birisine Düşecek!

Maalesef ki dünyaya düşecek olan “Gök Saray“, 2 ülkeden birisine düşme ihtimali üzerinde çok duruluyor. Bu iki ülkeden birisinin Türkiye, diğerinin İtalya, oluşu elbette tüm biz halkı olumsuz etkiliyor. Ama içimize azda olsa su serpen bir haber İtalya Sivil Savunma Yönetimi‘nden geldi.

İtalyan Sivil Savunma yönetiminin internet sitesinde hazırlanan özel bölümde, olası bir çarpma durumunda yapılması gerekenler 5 maddede sıralandı..

Sivil Savunma’nın açıklamasında, “Bu türden olayların ve Dünya’ya, özellikle de karaya çarpma vakalarının çok nadir görüldüğünü hatırlatırız. Dolayısıyla, bu tip olaylar karşısında alınacak korunma önlemleriyle ilgili uluslararası kodlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte, potansiyel çarpma riski olan bölgelerdeki halkın korunma amacıyla faydalanabileceği bazı talimatlar hazırlamak mümkün” denildi ve bu talimatlar özetle şöyle sıralandı:

Gök Saray Bugün İçerisinde Düşecek!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

1-Düşen parçaların binaların çökmesine neden olma ihtimali düşük, bu nedenle kapalı binalar açık alanlardan daha güvenli sayılırlar. Pencerelerden ve camlı kapılardansa uzak durulması tavsiye edilir.

2-Parçalar binaların çatısına düşerse, çatıda ve hemen altındaki katlarda delinmeye yol açarak hasar yaratabilir. Bu nedenle binaların alt katlarının daha güvenli olduğu söylenebilir.

3-Olası bir çarpma durumunda binaların içinde yapısal açıdan en güvenli yerler, yığma binalar için alt katlardaki tonozların altı, taşıyıcı duvarlardaki kapı boşlukları; betonarme yapılarda ise kolonların ve duvarların yakınlarıdır.

4-Küçük parçaların Dünya’ya çarpmadan önce görülme ihtimali düşüktür.

5-Büyük ebattaki bazı parçaların sağlam kalması ve hidrazin maddesi içermesi mümkün. Genel olarak, düşen parçaları görenlerin bunlara dokunmaması, en 20 metre uzakta durması ve ilgili yetkililere haber vermesi tavsiye edilir.

Gök Saray‘ın , geçtiğimiz aylarda kontrolünü kaybettiği konusunda haber almıştık. Şimdi ise çok tehlikeli bir şekilde dünyaya yaklaşıyor. 1 Nisan ve 2 Nisan dolaylarında düşmesi kesinleşti. Tüm dünya ne olacağını merakla bekliyor. Bunun cevabının çok geçikmeyeceğini düşünüyoruz..

Göz atın:   Sivas'ın Gündemi Burada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu