GetContact Yolun Sonuna Geldi

İnsanlara başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenme ve numara imkanı sunan GetContact birden popüler olmuştu. Ama bu popülerlik kısa sürdü. Artık GetCantact için yolun sonu gözüktü.

GetContact’i indirdikten sonra bir çok kişisel bilgilere ulaşabildiğini öğrenmiştik. Bilgi sızdırılması yaşanmakta. Uygulama sizin rehberinizde kayıtlı olan numara ve isimleri kopyalarak kendi veritabanına dahil ediyor. Bu tarz uygulamalar ile yüzlerce veriyi tanımadığımız kişilere teslim ediyorsunuz. Bu tür uygulamaları indirmeden inceleyin deriz. Dikkatli olmalısınız.

[ilgiliicerik icerik_id=”14202″]

Dün sizlere bir haberden bahsetmiştik. BTK tarafından inceleme başlatılmıştı. BTK tarafından başlatılan inceleme ve özellikle bilişim basınından gelen tepkiler sonrasında uygulamanın App Store’dan iOS cihazlar için marketten kaldırıldıktan sonra hemen ardında da Android market Google Play Store’dan da bugün kaldırıldı. Ancak bu bilgi sızdırılmasını uygulama yapım firması yalanlamakta. Uygulamayı geliştiren ve Türkiye’de faaliyet göstermekte olan şirketin yöneticisi, günlük kullanıcı sayısı 3 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı ise 20 milyonu aşan uygulamanın kullanıcı verilerini koruduğunu açıklamıştı.

Ancak Apple ve Google tarafından yapılan açıklama pek inandırıcı gelmemiş gözüküyor ki, uygulama marketlerden kaldırıldı. Her iki mağazadan kaldırılan uygulamayı asla yüklememenizi, yüklediyseniz hesap silme işlemini gerçekleştirmenizi şiddetle öneririz.

Göz atın:   Yaani'ye E-posta ve Navigasyon Geliyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu