GetContact, Google Play ve App Store'dan Kaldırıldı

GetContact Yolun Sonuna Geldi

Abone Ol 

İnsanlara başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenme ve numara imkanı sunan GetContact birden popüler olmuştu. Ama bu popülerlik kısa sürdü. Artık GetCantact için yolun sonu gözüktü.

takipçi satın al
takipçi satın al

GetContact’i indirdikten sonra bir çok kişisel bilgilere ulaşabildiğini öğrenmiştik. Bilgi sızdırılması yaşanmakta. Uygulama sizin rehberinizde kayıtlı olan numara ve isimleri kopyalarak kendi veritabanına dahil ediyor. Bu tarz uygulamalar ile yüzlerce veriyi tanımadığımız kişilere teslim ediyorsunuz. Bu tür uygulamaları indirmeden inceleyin deriz. Dikkatli olmalısınız.

[ilgiliicerik icerik_id=”14202″]

Dün sizlere bir haberden bahsetmiştik. BTK tarafından inceleme başlatılmıştı. BTK tarafından başlatılan inceleme ve özellikle bilişim basınından gelen tepkiler sonrasında uygulamanın App Store’dan iOS cihazlar için marketten kaldırıldıktan sonra hemen ardında da Android market Google Play Store’dan da bugün kaldırıldı. Ancak bu bilgi sızdırılmasını uygulama yapım firması yalanlamakta. Uygulamayı geliştiren ve Türkiye’de faaliyet göstermekte olan şirketin yöneticisi, günlük kullanıcı sayısı 3 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı ise 20 milyonu aşan uygulamanın kullanıcı verilerini koruduğunu açıklamıştı.

Ancak Apple ve Google tarafından yapılan açıklama pek inandırıcı gelmemiş gözüküyor ki, uygulama marketlerden kaldırıldı. Her iki mağazadan kaldırılan uygulamayı asla yüklememenizi, yüklediyseniz hesap silme işlemini gerçekleştirmenizi şiddetle öneririz.

Göz atın:   Apple, iOS 14.0.1, iPadOS 14.0.1 ve watchOS 7.0.1'i Yayınladı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!