Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Arabalar,üretildiği zamandan şu ana kadar insanların artık vazgeçilmez ihtiyaçlarından bir tanesi haline geldi.

Artık eskisi gibi at arabalarıyla, ya da insan gücüyle birden bir yere gitmek yerine,o güzel otomobillerimize binip çok daha hızlı bir şekilde istediğimiz yere ulaşabiliyoruz.Aynı zamanda tabii ki de çok daha konforlu bir şekilde. Şuanda çok fazla ses getirebilen bir otomobil yok ama geçmişte bir çok otomobil tarihe iz bırakmıştı.

Orijinal Jeep

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

II.Dünya Savaşı’nda bu araç müttefik devletlerin savaşı kazanmasında çok büyük bir rol üstlenmişti. Özellikle bir zaman Anadolu’da bir çok insanı da hastanelere yetiştirmiştir.

Citroën DS

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Fransa’nın 2. Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra otomotiv sektörüne geri dönüşünün sembolü olarak gösterilmekte. O zamanlar için estetik ve duruş olarak çok güzel bir araç olması sebebiyle tarihte iz bırakan arabalar içerisindedir.

Volkswagen Beetle

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Bugünlerde bile bir çok insanın kullandığı ve insanların kalbinde büyük bir yeri bulunan Volkswagen Beetle ”halkın arabası” sloganıyla üretildi. Burdaki ironi ise aslında Hitit’ler tarafından bolca kullanılan aracın Nazi hükümetinin isteği doğrultusunda üretilmesi oldu.

Lamborghini Countach

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Modern Spor arabası estetiği ile insanların gönlünde daha o günlerden taht kurmayı başarmıştı. Hatta bir çok kişi bu ihtişamlı İtalyan arabasını akıllarında bulunduruyor.

Renault 12

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Aslında bu otomobil bizim ülkemize girmeden 10 yıl önce üretildi. Fakat ülkemizde bir 10 yıl sonra sokaklarda çokça görünmeye başlanmıştı. Yani 1980-1985’ler gibi. Renault 12 hala daha insanlar tarafından satın alınıyor ve bir ”Efsane” tarzında nitelendiriliyor.

McLaren F1

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Günümüzde araba oyunlarında dahi kullanılan bu süper araba,dönemin doruk noktası olarak adlandırılabilir. Kendisi İngiliz bir süper arabası gelişmiş karbon fiber yapısı sayesinde diğer arabaların yanına yaklaşamayacağı bir performans sundu. 1990 yıllarında F1, otomotiv sektörünün üstünde tek başına duruyordu.Zaten 810.000$ fiyat etiketi de F1’i dünyanın en pahalı arabası haline getirmişti.

Tesla Model S

 

Geçmiş Yıllarda Ses Getiren Otomobiller

Artık teknolojik araba furyasını önemli ölçüde başlatan araç Tesla Model S.Aynı zamanda yakındaki tehditleri de algılayabilen bir sistemi bulunan Tesla Model S,yakındaki tehlikeleri yapay zekası sayesinde belirleyebiliyor.Hatta ve hatta yazılım güncellemesi dahi gelen bu otomobilin bir çok kişiye göre tek kötülüğü hacklenebilecek olması.

Göz atın:   Yeni BMW 3 Serisi Detaylı Bilgi!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu