HBO’dan Ayrılan Game Of Thrones’un Yeni Adresi Netflix Oldu

Amerikan dev televizyon şirketi olan HBO’nun finalini yaparak ayrılan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi yaratıcıları Netflix’le 200 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Geçen aylarda dünyanın dört bir yanında izleme rekorları kıran Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, HBO ile yollarını ayıracaklarını açıkladılar.

Bu açıklamanın sonrasında Netflix, Disney ve Amazon arasında  anlaşmaya varmak için kıyasıya bir mücadele başlamış olup ve farklı ve cazip teklifler sunulmuştu.

Üç şirketle de görüşme yapıldığı belirtilen Benioff ve Weiss’in bugün Netflix ile 200 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladıkları açıklandı.

HBO'dan Ayrılan Game Of Thrones'un Yeni Adresi Netflix Oldu

Netflix İçerik Şefi Ted Sarandos, Deadline gazetesine yaptığı açıklamada, “Usta hikaye anlatıcıları David Benioff ve Dan Weiss’ı Netflix’te ağırlayacak olmaktan. Dünya çapında izleyicileri destansı hikayeleri ile mutlu ettiler. Yaratıcılıklarının üyelerimize ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Game of Thrones, son sezonu ve özellikle dizi finaliyle hayal kırıklığına uğratsa da Emmy ödül törenlerinde 32 dalda aday olarak rekorlar kırdı. Dizinin son bölümünü yaklaşık 20 milyon kişi izledi. Benioff ve Weiss’ın senaryosunu kaleme alınıp yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi ise 16 Aralık 2022’de vizyonda olması beklenmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  TP-Link, Servis Müşteri İlişkilerinde Fark Yaratıyor
Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu