Akıllı Telefon Haberleri

Galaxy S10’un İşlemcisi Belli Oldu!

Henüz Galaxy S9 modeli çıkmadı MWC 2018 kapsamında Galaxy S9 serisi tanıtılacak. Galaxy S10 modelinde kullanılacak işlemci hakkında bilgiler geldi.

Bu yılın sonunda Qualcomm‘ un tanıtacağı Snapdragon 855 yonga seti hakkında bilgiler geldi. Snapdragon 855 Galaxy S10‘ da kullanılabilir. Bilgilere göre 7 nm teknolojisiyle üretilecek olan Snapdragon 855′ in üretim sürecinde yine Samsung işbirliğinde olması bekleniyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”11800″]

Galaxy S10'un İşlemcisi Belli Oldu! Akıllı Telefon Haberleri

Bu yonga seti, Qualcomm X24 modem sayensinde 2 Gbps (Gigabits / saniye) indirme hızını destekleyecek. Şuan kullanılan Qualcomm X20‘ nin 1.2 Gbps hızını desteklediği düşünülürse, 2019 yılında tanıtılacak telefonlar indirme hızında yeni bir devir açacak.

Teorik olarak x24′ ün 5G teknolojisini desteklediği söyleniyor. Ancak bu teknoloji tam olarak X50 modemi ile kullanılmaya başlanacak. X50 modeminin ise 2020 yılında kullanılmaya başlanması bekleniyor.


Etiketler

Adil Anıl Öktem

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum. Teknoloji ve oyunlara fazlasıyla ilgili ayrıca yazmayı seven biriyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı