Galatasaray Başkanı Hangi PC Oyununu Oynuyor?

Galatasaray Başkanı Hangi PC Oyununu Oynuyor?

Galatasaray’ın yeni Başkanı Mustafa Cengiz zaman zaman stresli olduğu sıralar PC oyunu oynadığını açıkladı. Peki hangi oyunu oynuyor?

Galatasaray’ın yeni başkanı seçilen Mustafa Cengiz, oyun severleri sevindirecek bir açıklamada bulundu. Mustafa Cengiz, stresli olduğu zamanlar bilgisayar oyunu oynadığını açıklamıştı. Peki Galatasaray Başkanı hangi oyunu tercih ediyor?

[ilgiliicerik icerik_id=”9947″]

Galatasaray Başkanı Hangi PC Oyununu Oynuyor?

Mustafa Cengiz, en popüler oyunu olarak World of Warcraft olduğunu söylüyor. Dünyada ve ülkemizde de çok oynanan oyunlardan biri olan LoL (League of Legends) oyunu Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in ilgisini çekmeyen oyunlardan biri. Mustafa Cengiz’in açıklamalarına bakalım;

Stres anında bilgisayar oyunu oynarım. ‘Espor ile ilgilenin’ dediler yönetime geldiğimde. Ben önce bir gülümsedim. World of Warcraft oyununda 84 seviye ilerledim. Bir zaman sonra bıkıp bıraktım tabii… Şimdi ise Elder Scrolls Online oynuyorum. Fena da gitmiyorum. League of Legends’a pek girmedim. Bilgisayarı hep sevdim ama aslında biraz mecburiyet oldu benim için. Oğluma küçük yaşlarda bilgisayarı öğretmek istedim. Oğlum 1984 doğumlu, beş yaşına gelmişti. O zamanlar Commodore 64 vardı. Tabii bir işe girince tamamen öğrenme isteğim vardır. Bu açıdan montajı yapabilecek kadar kendimi geliştirdim. Türkiye’nin ilk internet kullanıcılarından biriyim. İnternete DOS üzerinden bağlanırdık. Sohbet odaları vardı o zaman. Bill Gates ile aynı sohbet odasında olduğumu bilirim. Bir fotoğrafın iletilmesi 20 dakika kadar sürerdi. 28K modemlerin çok daha öncesini biliyorum, ardından ISDN bağlantı geldi derken bugün 1000 mb fiber altyapı ile kullanıyoruz interneti. Türkiye’de internet ilk olarak başladığında omurgası çok zayıftı. Bu konuda son olarak Milli Eğitim’e naçizane bir tavsiyem var. Bence okullara tabletten ziyade klavyeli bilgisayarlar dağıtılmalı. Çünkü yazılım dili için klavyeli bilgisayarlar şart diye düşünüyorum.”

Göz atın:   2017'de En Çok Satan PlayStation Oyunları

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu