Fortnite'ın Mayıs Ayı Geliri Açıklandı! | | TeknoDiot.com
arama

Fortnite’ın Mayıs Ayı Geliri Açıklandı!

Piyasada en çok konuşulan ve oynanılan oyunlardan birisi olan Fortnite gün geçtikçe daha fazla para kazanıyor. Peki bu işin sırrı ne? Gelin konuya hep birlikte bakalım.
     
Fortnite’ın Mayıs Ayı Geliri Açıklandı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

PUBG’nin ezeli rakibi olmayı başaran Fortnite’ın geçtiğimiz Mayıs ayı kazancı açıklandı. Oldukça şaşırtıcı sonuçlar mevcut. Piyasada en çok konuşulan ve oynanılan oyunlardan birisi olan Fortnite gün geçtikçe daha fazla para kazanıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Epic Games’e dava açan PUBG Corp, davayı geçtiğimiz günlerde geri çekmişti ilgili habere hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. Her iki oyunda birbirinden daha iyi olmaya çalışıyor. İlk PC sürümü çıktı sonra konsol sürümleri çıktı ve en son olarak da mobil platformlarına oyunlarını çıkarttı her iki oyunda.

Rekabet kızışmasında ne olsun değil mi? PUBG ise oyuncu sayısı açısından arayı açıyor. Ancak gelirlere baktığımızda Fortnite önde geliyor. Bunun başlıca nedeni oyun içi satın alımlar. Fortnite yaptığı etkinlikler ve yeniliklerle beraber oyun içi satım alımlarını artırıyor. Fortnite’ın Mayıs ayı içerisinde kazandığı kazanç açıklandı.

fortnite aylık geliri

Fortnite Mayıs 2018’de 318 milyon dolar kazandı. Ücretsiz bir oyun olmasına rağmen gelirleri oldukça yüksek olduğunun altını çizmemize bile gerek yok diyebiliriz. Fortnite, oyuncularının %70’ine oyun içi satış yapmış. Bu %70’lik kesimin bireysel satın alım oranına baktığımızda ise 85 Dolar gibi bir ortalama yakalıyoruz.

Yani oyuncuların %70’i oyun içi eşya satın almış ve bunların her biri yaklaşık 85 Dolar harcama yapmış. Genel olarak ortalamaya bakacak olursak, tüm oyuncuları göz önünde bulundurduğumuzda bireysel satın alım 58 Dolar’a denk geliyor. Fortnite, Mayıs ayında bu rekoru kırdı. Mayıs 2018rakamlarına baktığımızda Fortnite’ın 318 Milyon Dolar gelir elde ettiğini görüyoruz. Haziran ayı geliri şuanda açıklanmış değil bakalım bu 1 ay içerisinde kazancı ne kadar değişmiş?

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
Sosyal Medya’da TeknoDiot
TD ÖNERİYOR
Teknolojik Köpek: SpotMini
Teknolojik Köpek: SpotMini