Fortnite’ın Android Sürümü Rekor Kırıyor!

PUBG Mobile’ın en büyük rakiplerinden olan Fortnite Mobile Android sürümü rekora koşuyor!

Epic Games, Android için daha sonra geleceğini belirtmişti ancak çıkış tarihi bilinmiyordu. Sonunda Fortnite Mobile Tencent Games, Android için Fortnite‘ın lansmanını gerçekleştirmişti. Tencent Games’i hatırlarsınız PUBG Mobile’ın dağıtıcı firması görevini de yürütmekte.

Epic Games tarafından yapılan bir açıklamada Fortnite’ın Android sürümü Google Play Store’da yer almayacaktı. Epic Games’in resmi web sitesinden oyunun APK sürümüne erişebileceğiz. Şuanda Android sürümü beta sürecinde ve kısıtlı sayıda yer alan akıllı telefon modellerinde oynanabilmekte. Ancak bu duruma rağmen oldukça başarılı olan Fortnite Mobile Android platformunda rekora koşuyor.

[sp-related style=”dark” id=”27735″]

Fortnite'ın Android Sürümü Rekor Kırıyor! Mobil Oyun Haberleri

Galaxy Apps‘den kurulabilen, diğer uyumlu telefonlarda ise davetiye talep ederek oynanabilen oyun beta sürecinde olmasına ve Google Play Store’da yer almamasına rağmen büyük ilgi görüyor.  Epic Games’in, oyun içi satın alımlardan elde edilen gelirden komisyon alınmaması için oyunu Google Play’de yayınlamadığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Şirketin internet sitesinde yeni bir blog yazısı yayınlandı.

Fortnite’ın yayınlanmasından tam üç hafta sonra 23 milyon oyuncuya ulaşıldığı açıklandı. Bunun yanı sıra oyunun APK dosyasının 15 milyondan fazla indirildiği belirtildi. Bu rakamlar oyun için oldukça iyi seviyede. Oldukça iyi bir oyuncu kitlesini yakalayan Epic Games, Beta sürecinde güzel başarı elde ettiğini söylemeliyiz. Fortnite Mobile Android sürümü betadan çıktığı zaman bu sayının kat ve katı olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

[sp-related style=”dark” id=”29225″]


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı