Fortnite'ı PUBG'yi Bitiriyor mu? (PUBG vs Fortnite)

Fortnite’ı PUBG’yi Bitiriyor mu? (PUBG vs Fortnite)

Abone Ol 

Çıktığı günden bu zamana kadar en çok satan oyunlar arasında yer alan PUBG’nin oyuncu sayısı düşüşte olduğunu geçmiş haberimizde değinmiştik. Peki Fortnite’ı PUBG’yi Bitiriyor mu?

PUBG‘nin en büyük sorunu oyunda o kadar hata olması ancak yapımcı firma o hataları optimizasyon yapacağı yerine oyuna yenilikler getiriyor (skin vb.) bu durumda PUBG oyuncularını oyundan soğutuyor. Zevkli bir oynanış sunmamakta. Oyuncular yenilik yerine hataların ve sorunların giderilmesinden yana. Hatalar son bulduktan sonra her yeniliğe kapıları açık diyebiliriz.

PUBG ilk günden bu yana rekor kıran bir oyun, yapımcı firma şöyle düşünmüş olabilir mi sizce? Şuanda Battle Royal tarzı oyunların şuanda lideri biziz tahtan kimse indiremez H1Z1’i de bitirdik demiş olabilir. Ancak hesaplamadıkları bir durum ortaya çıktı, “FORTNİTE” evet Fortnite hem ücretsiz hemde optimizasyon sorunu olmayan bir oyun ve PUBG oyuncuları bu sorunlar yüzünden oyundan soğutup Fortnite’a geçiş yapmış durumdalar.

[ilgiliicerik icerik_id=”17174″]

:: PUBG vs Fortnite!

PUBG, inanılmaz bir yükselişle rekorları alt üst ediyordu. Ancak bu yıl aynı oyun türündeki bir başka oyun olan Fortnite, PUBG’nin liderliğini elinden almaya geliyor. Sağlam adımlarla gelen Fortnite her geçen zamanda yükselmeye devam ediyor peki bu kadar hızlı bir ivme nasıl kazandı?

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Fortnite'ı PUBG'yi Bitiriyor mu? (PUBG vs Fortnite)

Twitch yayınlarında dahi fazla oynanan ve izlenen bir oyun olmayı başardı. Kendisine en yakın oyun olan PUBG’yi  üçe katlamış olan Fortnite‘ın geliştiricisi Epic Games, başarılarının sırrını oyuncularla paylaştı. Öncelikle geliştirici oyun içeriği ile ilgili çok sık güncelleme getirdiklerini ve bunun da kullanıcıda merak duygusu uyandırdığını, PUBG’ye de sık sık güncelleme gelse de hiç bir hata giderilmiyor onun yerine oyuna yenilikler ekleniyor, oyuncular ise bu yenilikleri kullanmamız için öncelikle oyun düzgün şekilde oynanması gerektiğini belirtmekteler.

Göz atın:   PUBG 4 Haziran Güncelleme Notları (Yeni Skinler)
[ilgiliicerik icerik_id=”10939″]

Fortnite'ı PUBG'yi Bitiriyor mu? (PUBG vs Fortnite)

Geçen haftalar içerisinde PUBG geliştirici ekibi de hata yaptıklarını ve rakibinden geriye düştüklerini itiraf etmişti. Ayrıca buradan ulaşabilirsiniz. Bu bildiride ise PUBG’nin devam etmekte olan gelişimine yatırım yapma çabalarının sürdüğünü söyleyen oyun ekibi; stüdyo, yeni harita ve çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri üzerinde hala çalıştıklarını ifade etti. Tabi oyuncular şunu söylüyor hemen, Fortnite sizden sonra çıktı, hala bir oyunu nasıl düzeltemediniz? Her PUBG oyuncusu bunu soruyor. 

Ayrıca o bildiride de hile yapan oyuncular için bir dizi önlem üzerinde çalıştığını ve bu da içerik geliştirme sürecini zedelediğini söyledi. “Oyun için bazı anlamlı iyileştirmeler yaptık, ancak başka şekillerde yetersiz kaldık.” diyen geliştirici ekip geçtiğimiz yıla göre geriye düştüğünü itiraf etti. Oyuncularının performansla ilgili şikayetlerini düzgün bir biçimde ele alamadıklarını ve dolayısıyla son zamanlarda oyuna gerekli güncellemeleri getiremediklerini söyleyen ekip, önlerinde planlı olarak yapacakları bazı çalışma konuları olduğunu duyurdu. Bu konular; oyun içi performans, sunucu optimizasyonu ve hilelere karşı çözümler olarak üç ana başlık altında toplandı.

Bakalım bu durum böyle devam mı edecek yoks PUBG artık kendine gelecek mi yoksa Fortnite, PUBG’yi bitirmeye çok açık. Son olarak PUBG’nin hem Android hemde iOS cihazlar için mobil sürümü mevcut. Fortnite’ın ise şuanda sadece iOS cihazlar için mobil sürümü mevcut. Yakın zamanda Android için de yayınlanacaktır.

 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu