Fortnite'dan Türklere Hacivat Kostümü

Fortnite’dan Türklere Hacivat Kostümü

Abone Ol 

Fortnite oyununda Türk kullanıcılara büyük bir sürpriz yapıldı. Oyunun yapımcı firması tarafından açıklanan yeni haberler arasında Türk gelenek göreneklerini temsil eden bir kostümün eklendiği yer aldı. Türk kullanıcılar bu haberi memnuniyetle karşıladı.

Fortnite oyununda birçok kostüm ve karakter yer alıyor. Karakterler kullanıcıların zevkleri doğrultusunda kostümler ile şekilleniyor. Türk gelenek göreneklerinde önemli bir yer tutan Hacivat – Karagöz tiplemesinin kostümlerini hatırlarsınız. Fortnite oyununda artık karakterler için Hacivat kostümü bulunacak.

Fortnite çok geniş bir ağda milyonlarca kullanıcıya sahip olmayı başaran bir oyundur. Dünyanın çeşitli ülkelerinde bu oyun oynanmaya devam ediyor. Hacivat kostümünün oyun karakterleri için kullanılabilir olması yaklaşık 125 milyon kişiye bu kostümün ve geleneğin tanıtılması demek oluyor.

Fortnite'dan Türklere Hacivat Kostümü

Hacivat Kostümü Nasıl Tasarlandı

[sp-related style=”dark” id=”29793″]

Kostüm yeşil renk ile tasarlandı. Bağrından ayağa kadar yeşil elbisenin ortasında aşağıya doğru uzanan kırmızı renk ayrıntısı dikkat çekiyor. Özel eşyalar da kostüm için hazırlanmaya devam ediyor. Belde halatlı bir tasarım ile elbisenin bağlanması sağlandı. Kolda ise eski Türk alplerinin savaş sırasında kullandıkları bir detaya verildi. Hacivat kostümü için kaynak toplama eşyası olarak da Kütük Yaran adlı bir baltaya yer verildi.

Hacivat Kostümü Nasıl Alınır

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Fortnite'dan Türklere Hacivat Kostümü

Fortnite oyununda bu kostümü almak için oyun marketinin ilgili kostüm sayfasına gidilmelidir. Kostümler arasında ismini göreceğiniz Hacivat V-Papel olarak kullanılan oyun para birimi ile alınmaktadır. Hacivat kostümünün oyun parası ve para birimi ile 1500 V-Papel karşılığında karakteriniz için satın alınabileceğini unutmayın. Bu paraya sahip olan tüm Türk oyuncular geleneklerine uygun bu kostümü kullanabilirler.

Fortnite Hacivat Kostümü

Fortnite yapımcı firmanın Hacivat kostümünü Türk oyunculara müjde olarak duyurması ile Türk oyun dünyasında bu oyuna olan bakış da bir anda değişti. Türk oyuncular oyuna daha fazla ilgi gösteriyor. Türk dünyasından olumlu tepkiler alan Hacivat kostümü için hazırlıklar tamamlandı. Kostüm bir kez alındığında karakter için süresiz olarak kullanılabilecek. Bu sebeple 1500 V-Papel sahibi olmayanlar acil bir şekilde oyunda para kaynağı bulmalı ve kostümü satın almalıdır. Aksi halde kostüm satıştan kalkabilir ve sadece gününü kaçırmayan kullanıcılara özel kalabilir.

Göz atın:   Fortnite v6.01 Güncelleme Notları

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu