«
Fortnite Mobile'ın Android Çıkış Tarihi Belli Oldu Mobil Oyun Haberleri Oyun Haberleri

PUBG Mobile’ın en büyük rakiplerinden olan Fortnite Mobile ilk olarak iOS cihazlar için çıkışını yapmıştı. Epic Games, Android için daha sonra geleceğini belirtmişti ancak çıkış tarihi bilinmiyordu. Sonunda Fortnite Mobile Android çıkış tarihi belli oldu.

Tencent Games, Android için Fortnite‘ın lansmanını gerçekleştirdi. Tencent Games’i hatırlarsınız PUBG Mobile’ın dağıtıcı firması görevini de yürütmekte. Tencent Games, oyunun yayınlanma tarihi hakkında bir bilgi vermese de paylaşılan görseller 24 Temmuz tarihini işaret ediyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite: Battle Royal, oyun dünyasına öyle bir damga vurdular.

[ilgiliicerik icerik_id=”19967″]

PlayerUnknown’s Battlegrounds, PUBG Mobile adı ile ilk olarak Çin’de piyasaya sunulmuş ve sonrasında Avrupa ve Amerika’da da yayınlanmıştı. Fortnite Mobile’da ilk olarak iOS cihazlar için yayınlanmıştı. Android kullanıcıları oldukça fazla bekletildi gerçekten.

Fortnite Mobile'ın Android Çıkış Tarihi Belli Oldu Mobil Oyun Haberleri Oyun Haberleri

[ilgiliicerik icerik_id=”20483″]

Uzun zaman sonra gelmesi oyuncuları PUBG Mobile’dan kopartacak mı? PC sürümlerindeki rekabet mobil sürümlerde de devam edeceği görünüyor. Tencent Games, Android için Fortnite’ın lansmanını gerçekleştirdi. Şirket kesin bir tarih vermese de oyunun 24 Temmuz’da Android kullanıcılarına yayınlanması bekleniyor. Son olarak Fortnite Mobile’ın geliştiricisi olarak ‘Tencent WeGame’ görülüyor. Şirketin PUBG Mobile’dan sonra Fortnite Mobile’ın da geliştiriciliğine soyunması, mobil oyun dünyasında çok önemli bir yer edinmesini sağlayacaktır.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *