Ford Journey Yazılım Şirketi’ni Satın Aldı!

Ford, yeni mobilite işini büyütmek amaçlı araç takip yazılımı ve toplu taşıma için tasarlanmış uygulama tabanlı teknolojiyi geliştiren bir şirket olan Journey Holding Corporation’ı satın aldı.

Journey Holding, otomobil üreticisinin taşımacılık hizmetlerine yatırım yapan ve geliştiren Ford ile iş ortaklığı olan Ford Smart Mobility kapsamında olacak. Anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı. Ayrı bir duyuruda Ford Salı günü, küçük bir robotik şirketi olan ve Quantum Signal’u, mobil robotik ve gerçek zamanlı simülasyon ile tanınan savunma müteahhitlerinden edindiğini söyledi.

Journey’i satın alınca CEO ve Jim Hackett’in bir yıldan daha uzun bir süre önce, insanların ve şehirlerin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu ulaşımla ilgili hizmetlerin ekosistemini oluşturmak için ortaya koyduğu daha geniş bir vizyonun parçası haline geldi. Yolculuk edinimi, Ford’un 2018’de Autonomic ve Transloc satın alımını da takip ediyor.

Bugün, bu servisler Ford’un sahip olduğu bir Scooter’ı bulmak için bir uygulamayı kullanmayı veya bir otobüse veya isteğe bağlı bir servisi planlamayı içerebilir. Gelecekte, özerk bir araç bulma ve selamlama içerebilir.

Sonunda, Journey, Ford’un 2018’de satın aldığı bir transit teknoloji şirketi olan Transloc’a entegre olacak. Transloc, şehirlere isteğe bağlı servisler de dahil olmak üzere transit servislerini yönetme konusunda yardımcı olan bir yazılım geliştiriyor.

Ford Journey Yazılım Şirketi'ni Satın Aldı!

Yeni İsim Ne Olacak?

Ford, birleşmiş organizasyonun adının daha sonraki bir tarihte ilan edileceğini söyledi.

Journey Holding Corporation, 2018 yılında Indianapolis merkezli DoubleMap ve Salt Lake City merkezli Ride Systems olmak üzere iki şirketin birleşmesiyle kuruldu. Journey, filolarını yönetmelerine yardımcı olmak için belediyelere, üniversitelere ve şirketlere yazılım sunan bir şirkettir. Ayrıca kullanıcıların servislere, otobüslere ve diğer toplu taşıma araçlarına binmeleri planlamalarını veya izlemelerini sağlayan uygulamalar geliştirmiştir.

Transloc CEO’su Doug Kaufman, 16 Ağustos’ta yeni şirketten ayrılacak. 2007 yılında Kelly Rees ve Ben Haynie ile birlikte Ride Systems’ı kuran Journey Holding CEO’su Justin Rees, yeni şirkete liderlik edecek.

Yaklaşık 200 kişiden oluşan bu yeni kurulan şirket, yaklaşık 1.200 şehre, üniversiteye, şirket kampüsüne ve diğer işletmelere sabit rota taşımacılığı, mikro talep üzerine taşıma ve diğer ilgili alanlarda yazılım çözümleri ile hizmet verecek.

Ford Mobility’in pazarlama ve büyüme bölümünün başkan yardımcısı Brett Wheatley, “Bu transit teknoloji şirketlerinin birleşimi, şehirlerin vatandaşlarına ve ziyaretçilerine daha kesintisiz, üretken ve erişilebilir ulaşım çözümleri sunmalarına yardımcı olma çabalarımızı hızlandıracak” dedi. “Ayrıca müşterileri Spin e-scooter’lar ve GoRide Health hizmetimiz gibi portföyümüzdeki diğer mobilite çözümleriyle ilişkilendirmenin anahtarı olacak.”

Bu hizmetler nihayetinde Ford’un şehirlerin herhangi bir zamanda gerçekleşen tüm farklı ulaşım modlarını düzenlemesi ve yönetmesi için kullandığı bulut tabanlı açık bir platform olan Transportation Mobility Cloud’un bir parçası olmalıdır.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu