TeknoDiot
     
     
     

Film İzlemek Niçin Önemlidir?

Film İzlemek Niçin Önemlidir?

Film izlemek insanın boş vakitlerinde kendi düşüncelerinden uzaklaşıp, zihnini bir hayal dünyasıyla doyurmasını sağlayabilir.

Kendi hayatında çözümünü bulamadığı bazı sorunlarını filmdeki karakterlerle empati yaparak çözüme kavuşturabilir. Bunu yaparak böylece kendini geliştirip hayatında yaşayacağı yeni tecrübelere karşı daha yaşamadan önce bir deneyim kazanmış olur. Ekranda göreceği şeyler insanı korkutabilir, heyecanlandırabilir, üzebilir, güldürebilir ve daha bir çok duyguya sürükleyebilir. Bu duyguları yaşarken çoğu kez kurgu olan sanatsal bir görüntüyü izlediğini aklından çıkarır insan. Bu yüzden her izlediği film insan için başka bir serüven ve deneyimdir.

ilk arınma gecesi izle sadece zihinle yapılan bir aktivite olduğundan ötürü yediden yetmişe herkese hitap eder ve birleştiricidir. Sosyalleşmek için güzel bir araçtır. Ailece veya arkadaşlarla oturup izlenildiği zaman ortamdaki herkesin aynı deneyimi yaşamasına vesile olduğundan ötürü birleştiricidir. Filmden sonra da insanların arasındaki bu deneyim devam eder ve insanları birbirine yakınlaştırır. Farklı duyguları beraber yaşayan insanların arasındaki bağ güçlenir iletişimleri artar. Bir korku filminde insanların birbirlerinin kollarını sıkarken, bir komedi filminde birbirlerinin omuzlarına vura vura gülebilirler.

Ayrıca ilk arınma gecesi izle  insana yeni perspektifler yeni bakış açıları da kazandırır. Daha önce sıradan olaylar karşısında hiç düşünmediği şekilde tepki veren bir film karakterini gördüğünde artık kişinin kendisi de eski düşünce yapısına sahip değildir. Çünkü yeni bir perspektif kazanmıştır. Artık olaylara başkasının gözünden bakabilme yeteneği edinmiştir. Bu yetenek artık onu daha farklı bir insan haline getirecektir.

Film izlemeyi alışkanlık haline getirebilmiş ve bundan zevk almayı başarabilen insanların hayal güçlerinde de gözle görülür bir artış gözlemlenenir. Hayata bakışları değişir, gelecek hakkında daha farklı planlar yapabilme yetisini sahip olur. Hayatın zorlukları karşısında kolay kolay yıkılmayıp, nasıl mücadele edeceği konusunda farklı yöntemlerin bilincindedir. Çünkü film izlemek insanı sadece eğlendirmez aynı zamanda bilgilendirir de. Bilgileri de sadece kazandırmakla kalmayıp ,bu bilgilerin nerede ve nasıl kullanılacağı konusunda fikir verir. Daha çok ve daha güzel filmler izleyebildiğimiz bir hayat olması dileğiyle, kendinize filmlerdeki gibi bakın.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Netflix, Yanlışlıkla Dokunmaları Önlemek İçin ‘Ekran Kilidi’ Özelliğini Getirdi!

Buğra Noyan

Erkeğe Doğum Günü Hediyesi

Buğra Noyan

John Wick 3 Filminin Maliyeti Ne Kadar?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.