TeknoDiot
     
     
     

FIFA 18 Oyuncuları Protesto Başlattı

FIFA 18 Oyuncuları Protesto Başlattı

Battlefront’tan sonra EA şimdi de FIFA oyuncularından nasibini alıyor. Kullanıcılar FIFA 18 için bir imza kampanyası dahi başlattı.

Tüketicilerin öfkesiyle karşı karşıya kalan Electronic Arts, Star Wars Battlefront 2 oyunundaki ödeme sistemini kaldırmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise bir başka benzer durum yaşanıyor ve bu sefer de oyuncular FIFA 18 için tepki yağdırıyorlar.

#FixFifa (Fifa’yı düzeltin) adıyla bir tüketici kampanyası başlarken, popüler futbol oyunu için Reddit, YouTube ve Twitter gibi sosyal platformlar üstünden yazılar, videolar yayınlanıyor. Hatta Change.org üzerinde de bir imza kampanyası düzenlenirken, sadece 72 saat içinde 27 bin imza toplandı. Hedeflenen imza sayısı 35 bin ve şimdiye dek toplamda 31.419 kişi imza attı, sayı da giderek artıyor.

Kara Cuma dönemi genellikle FIFA oyuncuları için yoğun geçerken, oyunda pek çok yeni özel paket sunuluyor. Fakat #FixFifa kampanyasıyla hedeflenen ise bu tekliflerin, yeni paketlerin alınmaması ve oyun için para harcanmaması.

FIFA 18 Oyuncuları Protesto Başlattı

https://teknodiot.com/microsoft-galaxy-note-8-satmaya-basladi-6418.html

Kampanyada EA’nin FIFA içindeki sunucu problemlerini düzeltmesi, rahatsız edici oyun içi hileleri durdurması ve denge sorunlarına çözüm getirmesi isteniyor. Aynı zamanda FIFA 188’deki yoğun oyun içi satın alımlar da rahatsızlık yaratıyor.

Tıpkı serinin önceki oyunları gibi FIFA 18’de de kullanıcılar Ultimate Team kadrolarını oluşturmak için oyun içi para birimine ihtiyaç duyuyorlar fakat bu hiç de kolay olmuyor. FUT denilen mod oyunun merkez noktasında yer alıyor ve birçok oyuncu ekstra para ödeyerek yatırım yapıyor. Yeni kampanyayla da Electronic Arts’ın bu duruma son vermesi ve FIFA’yı daha oynanabilir bir oyun hâline getirmesi isteniyor.

Bakalım ilerleyen günlerde protestolar ve imza kampanyası etkili olabilecek mi?

Kaynak: TM

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


League of Legends 10.10 Yama Notları

Buğra Noyan

Oppo Yeni AR Gözlüklerini Duyurdu

Buğra Noyan

Tüm Zamanların En Tehlikeli 10 Virüsü!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.