Facebook'tan Para Kazanma Devri Başlıyor

Facebook’tan Para Kazanma Devri Başlıyor

Abone Ol 

Dünyanın en büyük sosyal medya mecrası olan Facebook, dünyanın en büyük video platformu YouTube’a rakip olarak emin adımlarla geliyor.

Facebook skandalından sonra şirket artık farklı yollar ile kaybettiği üye sayısının daha fazlasını kazanmaya çalışmakta. Bunlardan biri de YouTube gibi içerik üreticilerine para kazanma şansı verecek. Facebook, uzun bir zaman önce de YouTube’a rakip olacağı söylentileriyle gündeme gelmişti. Bakalım Facebok nasıl yol izleyecek.

Bu söylentiden sonra, bazı kullanıcıların paylaştığı videolara reklam yerleştirmeye başlamıştı. Şimdi ise yapacağı bir hamle ile bu videolardaki reklamları çoğaltacak ve Facebook reklamları ile video sahiplerine para kazandıracak. Facebook ilerleyen zamanlarda gerçekten farklı bir alan olma yolunda ilerlemekte.

[ilgiliicerik icerik_id=”15173″] [ilgiliicerik icerik_id=”15562″]

Facebook, YouTube’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Facebook'tan Para Kazanma Devri Başlıyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Facebook, şimdilik videoların başındaki reklamları test etme aşamasında bulunuyor. Şuanda henüz bir resmi açıklama bulunmuyor. Facebook kullanıcıları paylaştıkları videonun başına Facebook reklamları ile gelir elde edebilecekler. Aynı YouTube’da olduğu gibi olacak şekilde, tabi bu olayın bir başvuru ve onay kısmı olacak mı orası belli değil.

Şunu belirtelim, kullanıcılar için pek önemsenmeyen videolar, bu reklamlar için kesinlikle uygun olmayacak. Sadece buna uygun olması da yetmeyecek. Sürekli aynı görüntünün döndüğü veya kendiliğinden sponsorluk içeren videolara reklam yerleştirelemeyecek. Daha çok reklamın yer alacağı Facebook, daha önce videolarda gösterdiği reklamdan çok daha fazlasını göstermeyi planlıyor. reklam modelleri de keşfetmeye çalışıyor. Böylece içerik üretici ve yayıncılar, Facebook üzerinden daha çok gelir elde edebilecekler. Mantık olarak YouTube üzerinden ilerlendiği kesin ama Facebook sadece video platformu olmadığının da altını çizelim, farklı bir reklam modeli ile karşımıza çıkabilir.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”15562″]

 

Göz atın:   23 Yılda Kullanılan Tüm İnterneti 2022 Yılında Bir Yılda Kullanacağız

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu