Facebook'tan Büyük Temizlik

Facebook’tan Büyük Temizlik

Abone Ol 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecrası Facebook’ta büyük bir temizlik yapıldı. Facebook 583 milyon kullanıcı hesabını sildi! Konu hakkında tüm detaylar haberimizde.

takipçi satın al
takipçi satın al

Uzun zamandır adı lekeli olan Facebook artık temizliğin vakti geldi diyerek milyonlarca hesabı sildi. Facebook, 2018 yılının ilk çeyreğiiçin istatistiksel bir rapor yayınladı. Bu rapora göre yılın ilk üç ayında 583 milyon adet sahte kullanıcı hesabı silindi.Toplumsal Standartları Uygulama Raporu‘na göre Facebook‘un başının yılın ilk çeyreğinde sahte hesaplar ile dertte olduğu sonuçlandı.

[ilgiliicerik icerik_id=”15173″]

Facebook'tan Büyük Temizlik

[ilgiliicerik icerik_id=”15562″]

Bundan dolayıda önlemini hesapları silerek aldı. Guy Rosen, 583 milyon sahte hesabın otomatik olarak silindiğini ifade etti. Facebook dünyanın en fazla kullanıcısına sahip sosyal medya mecrası ve Facebook tam 2.2 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapmakta. Toplam rakama baktığımız zaman silinen hesaplar oldukça fazla ve 2.2 milyar hesaptan 583 milyon kullanıcı hesabı silinmiş oldu. SDahte hesap sayısı oldukça fazla görünüyor.

Sahte kullanıcı hesaplarının büyük bir çoğunluğunun açıldığı andan itibaren yapay zeka tarafından bir dakika içerisinde kapatıldığı söylendi.   6.5 milyon sahte kullanıcı hesabının açıldığı Facebook’un sistem altyapısı için bu sahte hesapların silinmesi önem içermekte. Son olarak bu sahte hesaplar, Twitter ve YouTube da dahil olmak üzere diğer popüler servisler için de baş belası olmaya devam ediyor. 

[ilgiliicerik icerik_id=”15894″]
Göz atın:   29.000 Facebook Çalışanının Bilgileri Çalındı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!