Facebook Zor Zamanlar Yaşıyor

Facebook Zor Zamanlar Yaşıyor

Abone Ol 

Son yaşanan kullanıcı bilgilerini sızdırdığı ortaya çıkan Facebook, kan kaybetmeye devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları Facebook’a daha az güveniyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bazı anket firmalarının açıkladığı verilere göre son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra güvensizlik başlamış durumda. ABD ve Almanya’da yapılan anketler, insanların gizlilik konusunda Facebook’a duydukları güvenin azaldığını gösteriyor. Cambridge Analytica şirketinin 50 milyon Facebook kullanıcısının bilgilerini izinsiz olarak alıp bunları ABD seçimleri ve Brexit oylamasında kullandığının ortaya çıkmasının ardından bir çok Facebook kullanıcısı hesaplarını dahi kapatmıştı.

[ilgiliicerik icerik_id=”13958″]

Reuters‘ın anketine göre, Amerikalı kullanıcıların yalnızca yarısından azı Facebook’un gizlilik yasalarına uyduğuna inanıyor. Bild am Sonntag Gazetesi tarafından gerçekleştirilen bir başka ankette ise Almanların yüzde 60’ının Facebook ve diğer sosyal ağların demokrasi üzerinde negatif etkisi olduğunu düşündüğü ortaya çıktı. Facebook bu son zamanlarda yaşadığı sorunlar ile birlikte kan kaybetmeye devam ediyor diyebiliriz.

Alman Bild Gazetesi’nin Kantar araştırma şirketiyle gerçekleştirdiği ankette ise katılımcıların yüzde 33’ü Facebook’un demokrasiye pozitif etki yaptığını, yüzde 60’sı ise negatif etkide bulunduğunu belirtti.

[ilgiliicerik icerik_id=”13699″]

eMarketer analisti Debra Williamson, ortaya çıkan bu güvensizliğin insanları gerçekten Facebook’u terk etmeye götürüp götürmeyeceğini söylemek için henüz erken olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Facebook gibi insan hayatının içine işlemiş bir platformu kullanmayı bırakmak psikolojik açıdan bir hayli zor.”

İsrailli araştırma şirketi SimilarWeb, skandalın ortaya çıktığı geçtiğimiz haftada küresel Facebook kullanımında herhangi dramatik bir değişim yaşanmadığına dikkat çekiyor.

Göz atın:   En Popüler Mobil Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp Oldu

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!