Facebook Zor Zamanlar Yaşıyor

Facebook Zor Zamanlar Yaşıyor

Abone Ol 

Son yaşanan kullanıcı bilgilerini sızdırdığı ortaya çıkan Facebook, kan kaybetmeye devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları Facebook’a daha az güveniyor.

Bazı anket firmalarının açıkladığı verilere göre son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra güvensizlik başlamış durumda. ABD ve Almanya’da yapılan anketler, insanların gizlilik konusunda Facebook’a duydukları güvenin azaldığını gösteriyor. Cambridge Analytica şirketinin 50 milyon Facebook kullanıcısının bilgilerini izinsiz olarak alıp bunları ABD seçimleri ve Brexit oylamasında kullandığının ortaya çıkmasının ardından bir çok Facebook kullanıcısı hesaplarını dahi kapatmıştı.

[ilgiliicerik icerik_id=”13958″]

Reuters‘ın anketine göre, Amerikalı kullanıcıların yalnızca yarısından azı Facebook’un gizlilik yasalarına uyduğuna inanıyor. Bild am Sonntag Gazetesi tarafından gerçekleştirilen bir başka ankette ise Almanların yüzde 60’ının Facebook ve diğer sosyal ağların demokrasi üzerinde negatif etkisi olduğunu düşündüğü ortaya çıktı. Facebook bu son zamanlarda yaşadığı sorunlar ile birlikte kan kaybetmeye devam ediyor diyebiliriz.

Alman Bild Gazetesi’nin Kantar araştırma şirketiyle gerçekleştirdiği ankette ise katılımcıların yüzde 33’ü Facebook’un demokrasiye pozitif etki yaptığını, yüzde 60’sı ise negatif etkide bulunduğunu belirtti.

[ilgiliicerik icerik_id=”13699″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

eMarketer analisti Debra Williamson, ortaya çıkan bu güvensizliğin insanları gerçekten Facebook’u terk etmeye götürüp götürmeyeceğini söylemek için henüz erken olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Facebook gibi insan hayatının içine işlemiş bir platformu kullanmayı bırakmak psikolojik açıdan bir hayli zor.”

İsrailli araştırma şirketi SimilarWeb, skandalın ortaya çıktığı geçtiğimiz haftada küresel Facebook kullanımında herhangi dramatik bir değişim yaşanmadığına dikkat çekiyor.

Göz atın:   Facebook Eylül'den İtibaren Yeni Tasarıma Geçiyor!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu