teknodiot.com
   
     

Facebook Sizin Bilgilerinizi Sızdırılmış Olabilir (Öğrenme Yöntemi)

Facebook Sizin Bilgilerinizi Sızdırılmış Olabilir (Öğrenme Yöntemi) İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Facebook skandalından sonra ülkemizde 120.000 kişinin bilgileri sızdırılmıştı. Belki bu 120.000 kişi içerisinden sizin de bilgileriniz sızdırılmış olabilir. Nasıl öğrenmeniz gerektiği haberimizde.

Veri skandalı ile teknoloji tarihine kara bir leke bırakan Facebook, üst üste özür dileyip güvenlik için yeni hamleler yapmaya devam ediyor. ABD seçimlerini manipüle eden Cambridge Analytica‘nın, bilgilerinizi sızdırıp sızdırmadığınızı öğrenmeniz için bu hafta Facebook üzerinde yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde Cambridge Analytica’nın bilgilerinizi sızdırmış mı sızdırmamış mı bunu öğrenebiliyorsunuz.

Facebook Bilgilerinizi Sızdırdı mı?

[ilgiliicerik icerik_id=”15077″]

Eğer kişisel verilerinizin tehlike altında olduğunu düşünüyorsanız buradaki linke tıklayıp bilgilerinizin güvende olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tabi ki hesabınızın oturumu açık olması gerek doğal olarak. Bu sayfaya girdikten sonra ise karşınıza Mevcut kayıtlarımıza göre, sen veya arkadaşların “This Is Your Digital Life” uygulamasına giriş yapmadınız. Bu nedenle, Facebook bilgilerin “This Is Your Digital Life” tarafından Cambridge Analytica ile paylaşılmış gibi görünmüyor.” uyarısını alırsanız bilgileriniz sızdırılmamış demektir.

Ancak eğer ki bilgileriniz sızdırıldı, farklı bir ekran gelecektir. Cambridge Analytica ile paylaşıldıysa karşınıza bununla ilgili bir uyarı ekranı çıkacak ve gizlilik için neler yapmanız gerektiği aşama aşama sizlere sunulacak.  This Is Your Digital Life uygulamasını siz veye kişi listenizden biri kullandıysa bilgilerinizin sızdırılma durumu çok yüksek demektir. Son olarak Facebook, duruşmada kişisel verilerin satılmasıyla ilgili ve daha bir çok ana başlık altında suçlanıyor.

Facebook Sizin Bilgilerinizi Sızdırılmış Olabilir (Öğrenme Yöntemi) İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri