Facebook Selfie İle Giriş İsteyecek! - TeknoDiot.com

Facebook Selfie İle Giriş İsteyecek!

Abone Ol 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitesi olan Facebook son zamanlarda pek çok güvenlik yatırımları yaptı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Şimdi projeleri ise Selfie ile giriş olacak evet şuan nasıl olacak pek bir açıklama olmasa bile  yeni açılan Facebook hesaplarında doğrulama isteyebilir çektiğiniz Selfie Facebook‘a gönderdiğinizde  eğer sizin olduğunuz kanıtlanırsa devam edebileceksiniz. fotoğrafınız işlem yapıldıktan sonra Facebook sunucusu üzerinden tamamı ile silinecektir.

Facebook Selfie İle Giriş İsteyecek!

 

Peki amacı nedir ?

son zamanlarda  “Sahte Hesap” olayları çok sıklıkla görülmeye başlandı size atılan bir arkadaşlık isteği Sahte bir kişi tarafından gönderilmiş olabilir.

Facebook‘un bu doğrulama özelliği çok işe yarayacak bu sayede  güvenle arkadaş ekleyebilirsiniz. ve bazı işlerinizi yapabilirsiniz. Reklam vb.

Bu durumun benzerine pek çok kişi aslında şahit olmuştur nasıl mı? Facebook hesabınızı oluşturduktan sonra Kimlik onayı istiyor. Genelde onay isteme sebebi sahte isim şüphesi sahte fotoğraf şüphesi üzerine isteniyor. Kimlik onayı isteği genelde 1,2 hafta içerisinde bazen Bir kaç ay içerisinde isteniyor.  Kimlik fotoğrafınızı gönderdiğinizde Facebook kimliği inceleyip sunucudan siliyor. Selfie ile doğrulama gibi kontrol edilikten sonra sunucudan tamamıyla siliniyor. Bu tarz doğrulama türlerinden çekinmeyiniz sorunsuz sosyal medya eğlencenizi geçirmenizi sağlar.

 

Göz atın:   Vivo iQOO Neo 855, Resmen Duyuruldu!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!