TeknoDiot.com
   
     

Futbol Severlere Facebook’tan Süper Haber

Futbol Severlere Facebook'tan Süper Haber Sosyal Medya Haberleri

Facebook, televizyon yayıncılığıyla ilgili önemli bir adım atarak Latin Amerika’daki UEFA ve Şampiyonlar Ligi maçlarının haklarını satın aldı.

Latin Amerikalı futbol severler bu sayede maçları Facebook üzerinden izleyebilecek.Şampiyonlar Ligi, Super Kupa ve UEFA maçlarını içeren sözleşmeye göre senelik 32 maç ücretsiz olarak yayınlanabilecek.

İspanyolca konuşulan Latin Amerika ülkelerinde başlamış olacak olan sözleşme önümüzdeki üç yıl geçerli olacak.

[sp-related style=”dark” id=”27948″]

UEFA yetkilisi Guy-Laurent Epstein şunları söylemiş oldu:

“Facebook’u UEFA medya ortakları ailesine çağrı etmekten mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük çevrimiçi toplumsal medya platformu olarak Facebook, dünyanın en prestijli kulüp yarışmalarının geniş kapsamlı ve ücretsiz yayınını elde edecektir. Yöresel futbol taraftarlarının büyük topluluğunun son aşama yenilikçi ve erişilebilir bir halde sağlanmasını sağlayacak bu yeni ortaklığın lansmanını dört gözle bekliyoruz. ”

Facebook, final ve UEFA Süper Kupası dahil olmak üzere, her sürem 32 canlı maçı ücretsiz yayınlayacak. Maçlar UEFA Şampiyonlar Ligi Facebook Sayfasından yayınlanacak. Çarşamba özetleri ve dergi programları da facebook’ta her hafta paylaşılacak. Ortaklaşa iş Çarşamba günü UEFA Süper Kupası ile başladı.