Facebook, Google ve Twitter Her Ay Yanlış Haberleri Bildirecek - TeknoDiot.com

Facebook, Google ve Twitter Her Ay Yanlış Haberleri Bildirecek

Abone Ol 

Facebook, Google ve Twitter her ay karşı haberler bildirecek. Yakında bir başka popüler sosyal ağ olan TikTok da bu girişime katılacak.

takipçi satın al
takipçi satın al

Avrupa Birliği (AB) büyük teknoloji şirketlerinin sahte haberlerle daha aktif mücadele etmelerini istiyor. Avrupa Ortak Değerler ve Şeffaflık Komisyonu başkan yardımcısı Vera Yurova, Facebook, Google ve Twitter’ın dezenformasyon kampanyalarıyla nasıl başa çıktıklarına ilişkin aylık raporlar hazırlaması gerektiğini söyledi.

Yetkililer, kullanıcıların koronavirüs yanlış bilgilendirmesinden kaynaklanan zararlardan ve aşılamanın tehlikeleri hakkındaki efsanelerden endişe duyuyorlar.

Raporlar, reklamcılık da dahil olmak üzere koronavirüs hakkında yanlış bilgileri sınırlama girişimleri hakkında ayrıntılı bilgiler içerecektir. Ayrıca, sosyal ağlar “güvenilir ” içeriği tanıtmalıdır.

Facebook, Google ve Twitter Her Ay Yanlış Haberleri Bildirecek

Yurova, TikTok’un sahte haberlerle başa çıkmak için AB’nin gönüllü yanlış bilgi koduna (Facebook, Google, Mozilla ve Twitter zaten katılıyor) katıldı. TikTok, reklamcılıkta doğruluk ve şeffaflığı teşvik etmeyi, sahte kişiliklere ve botlara karşı politikalar uygulamayı,  yetkili  bilgilere öncelik vermeyi ve araştırmacıların dezenformasyon kampanyalarını keşfetmelerine yardımcı olmayı vaat ediyor .

Göz atın:   Google, Banka Kartı Çıkarmayı Planlıyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL