Eski Galaxy S5 ile Bitcoin Madenciliği

Eski Samsung marka akıllı telefonlar ile Bitcoin Madenciliği yapabilmenin önü açıldı.

Buna ek olarak eski Samsung marka akıllı telefonlarınızı birbirinden harika çözümler için de kullanabilirsiniz. Hepimizin de bildiği üzere hızla gelişen teknoloji, sonu gelmez bir akıllı telefon değişim döngüsüne yol açtı.

:: Bitcoin’den Yeni Girişim: Bitcoin Gold Geliyor

:: iPhone X’in Ekran Değişimi Cep Yakacak

Eski Galaxy S5 ile Bitcoin Madenciliği İnternet Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Öyle ki artık bir yılda kullanım dışıkalan akıllı telefon sayısı, üretilenin önüne geçmiş durumda. Durum böyle olunca Samsung da kullanıcılar için “Upcycling” girişimi adı altında, eski akıllı telefonlarınızı değerlendirmek adına birbirinden harika çözümler geliştirmiş. San Francisco‘da ki son geliştirici konferansta Samsung, için eski akıllı telefonları değerlendirmenizi sağlayan birçok farklı araç tanıttı. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise, yukarıdaki görselde yer alan ve 40 eski Galaxy S5 cihazından oluşan Bitcoin Madenciliği sistemiydi.

Sistemde yer alan cihazlar varsayılan Android sistemlerinin aksine özelleştirilmiş bir yazılım ile Core i7-2600’dan çok daha yüksek bir performans sunmakta. Ayrıca bahsedildiği üzere 8 adet Galaxy S5, standart bir masaüstü bilgisayardan daha fazla enerji-performans verimliliğine sahip.

Kaynak: SDN


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı