ESET Internet Security Sıra Dışı Güvenlik Ödülü’ne Layık Görüldü

Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, AV-Comparatives tarafından düzenlenen 2020 Genel Tüketici Temel Test Serisinde Sıra Dışı Güvenlik Ödülü almaya hak kazandı.

AV-Comparatives 2020 Genel Tüketici Temel Test Serisinde, Windows için 17 tüketici güvenlik ürününü ayrıntılı bir incelemeye tabi tuttu. Programlar gerçek dünyadaki internet tehditlerine karşı koruma sağlama, en yeni kötü amaçlı programları algılama, hedefe yönelik gelişmiş saldırılara karşı savunma ve bilgisayarı yavaşlatmadan koruma sunma becerilerine göre test edildi.

ESET Internet Security, Sıra Dışı Güvenlik  Ödülü almanın yanı sıra yalnızca beş yanlış tespitte bulunarak diğer çözümlerden daha yüksek puan aldı ve Yanlış Tespitler alanında Altın Ödül sahibi oldu. Ayrıca, Kötü Amaçlı Yazılıma Karşı Koruma ve Tehditlere Karşı Gelişmiş Koruma alanlarında da Gümüş Ödüle layık görüldü.

ESET Internet Security Sıra Dışı Güvenlik Ödülü’ne Layık Görüldü

Yazılımı inceleyenler, çözümün kolay kullanıma sahip olmasından ve kolay bir arayüz sunmasından etkilendiklerini belirtti. Ayrıca, ESET Internet Security’nin ayarlar iletişim kutusunun kullanışlı arama işlevinden ve varsayılan olarak sunulan güvenli ayarlarının yanı sıra birçok gelişmiş seçeneklerinden de övgüyle bahsettiler. ESET Internet Security’nin hassas gerçek zamanlı dosya sistemi koruma sağlaması ve ihtiyaç anında oldukça hızlı tepki vermesi dikkat çekerken, “mükemmel” yardım özellikleri de ön plana çıktı.

Sonuçları yorumlayan ESET Bireysel Ürünler Müdürü Matej Krištofík: “ESET olarak, tüketicileri ve verilerini korumaya kendimizi adadık ve bu ödül bunun en iyi kanıtı. Dünya genelinde tüketicileri siber risklere karşı korumak için teknolojinin dağıtımı ve kullanımı kolay olmalıdır. Bu nedenle ESET Internet Security’nin kullanım kolaylığı bakımından ödüle layık görülmesinden gurur duyuyoruz. Teknolojinin hayatlarımızda gittikçe daha önemli bir yere sahip olmasıyla birlikte ESET, en ileri teknoloji korumayı sezgisel bir arayüz ile dengeli bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Bu sonuçlar bunun en güzel yansıması.” dedi.

Göz atın:   Instagram Kullanıyorsanız Bu Ayarları Gözden Geçirin

ESET Internet Security Sıra Dışı Güvenlik Ödülü’ne Layık Görüldü

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu