teknodiot.com
   
     

Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? İnternet Haberleri Sektörel Haberler Sponsorlu

Günümüzde bir website kurmak isteyenler için bilindik iki yol bulunuyor bunlardan biri ; Google’a ait olan Blogger tabanlı web siteler diğeri ise; hosting tabanlı WordPress , veya admin panelli script , tema gibi sınırları olmayan bir alt taban bulunuyor. İnsanlar kuracakları site üzerinde hayal dünyaları geniş ve planları uzun ömürlü ise mutlaka hosting tabanlı web site kurmayı düşünürler.

EN İYİ HOSTİNG VE EN UYGUN HOSTİNG FİRMASI

Sizde uzun ömürlü ve güvenli bir website kurmak istiyorsanız, Mutlaka güvenilir, hızlı erişim, ilgili bir destek sistemi olan hosting firması tercih etmelisiniz. Bu alanda son yılların en popüler hosting firmaları arasına ismini yazdırmayı başaran Kodespa.net müşterilerine uygun maliyetli ve kaliteli bir hizmet sağlıyor. Trabzon’da kurulan Kodespa, Sadece Türkiye ile sınırlı kalmayarak dünyanın her yerine Hosting – server hizmetleri sağlıyor.

Kodespa.net firmasının avantajları saymakla bitmiyor. Birçok hosting firmasında bulunan tüm özellikler ve araçların yanı sıra Kurumsal / Bireysel firewall hizmetleri, Sunucu barındırma hizmetleri, Server yazılım lisanslama gibi diğer firmalardan kendilerini ayıran özellikleri bulunuyor.

HOSTİNG ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Hosting almayı düşünüyorsanız. Dikkat edilmesi en önemli hususlardan biri hızdır. Web sitenizin ziyaretçileri sitenin açılış hızı ( pagerank ) değerlerini göz de bulundurarak sayfada kalıp kalmayacaklarını belirler uzun süreli bir açılış hızı olan sitede ziyaretçiler hemen siteyi terk edebilir. Kısa sürede açılan bir website ise ziyaretçiyi sıkmadan dolaşımına izin verir. Googleye etkisi de bir hayli olan Hızlı hosting dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biri.

Diğer önemli noktalardan birkaç tanesi; Trafik alanı, Disk alanı başta olmak üzere sitenizin boyutu için oldukça gerekli belirtilerdir. Siteniz nasıl hız konusunda ziyaretçiyi etki ediyorsa trafik ve disk alanı da oldukça etki edebiliyor. Sahip olduğunuz website  aşırı kullanıcı yoğunluğunda trafik alanını olumsuz etkiler, Aşırı yazı ( makale ) yoğunluğunda ise disk alanını olumsuz etkiler.

Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? İnternet Haberleri Sektörel Haberler Sponsorlu

BİRDEN  FAZLA WEB SİTE KURMAK İÇİN HOSTİNG TERCİHLERİ

Birden fazla alan adınız mevcutsa, Hosting siparişlerinizde mutlaka göz önünde bulundurun. Web hosting bireysel paketlerde genellikle 1 – 3 – 5 gibi alan adı barındırma mevcut oluyor. Ücretine göre değişkenlik gösterdiğini de söylemeliyiz.

Kurumsal / Bayi adı altında bulunan Limitsiz Reseller paketleri de website alanını iş haline çevirmiş veya bir firma adı altında iş yapan kurum yada kişilerin tercih ettiği pakettir. Sınırsız domain barındırma gibi çeşitli özelliklere sahip olan bu hosting paketleri cüzi fiyatlarıyla çoğu kişinin ilk tercihleri arasındadır.

SSL NEDİR ? – WEB SİTE ADRESİNİZ GÜVENLİ Mİ ?

Secure Sockets Layer yani kısacası, SSL Website’nin güvenli olduğunu yada güvensiz olduğu hakkında bilgi verir http//:siteadi.com gibi bir URL güvenli değildir. Bazı durumlarda saat hatası gibi çeşitli hatalara da sebeb olabilir. https//.siteadi.com gibi bir url de ise http den sonra gelen ‘’ s ‘’ harfi websitenin güvenli olduğunu ifade eder.

Çoğu firmada ücretli bir şekilde olsa da, Ücretsiz SSL veren firmalarda mevcut. Eğer sitenizin otoritesi konusunda bir düşünceniz varsa mutlaka SSL kullanmalısınız.

Son günlerde SSL Hakkında bildirim yayınlayan Google’ de bu site güvenli değildir yazısından rahatsız olmuş durumda, Yakında gelecek güncelleme ile tüm web sitelerde SSL’nin aktif kılınmasını gerektiğini söyledi.


2 yorumlar

Avatar
Yavuz selim sahin 27 Haziran 2018 at 12:34

Gercekten cok guzel bilgi verici bir yazi olmus tesekkurler 🙂

Cevap
Avatar
Sefa dinç 8 Ağustos 2018 at 22:05

Yine bir blog yazısı üzerine kodespadan almıştım geçen yıl şu zamana kadar pişman etmediler destekleri iyi wordpres sorunlarında bile yardım ettiler 😀 birde bayan eleman vardı hafif yürümüş olabilirim ona benim taleplerime daha bakmıyor yada işten çıkmıştır 😀 😀

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.