TeknoDiot
     
     
     

En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi?

En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi?

Google‘ın işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. Açıklanan verilerde en çok kullanılan Android sürümü de belli olmuş oldu. Peki hangi Android sürümü en çok kullanılmakta?

Google, Android P sürümü sonrasında, Android sürümlerinin güncel dağılımı gün yüzüne çıkarıldı. Google’ın 31 Ağutos itibariyle yayınladığı kullanım verilerinde Android Pie sürümü listeye dahil olamamıştı. Bunun nedeni ise henüz yepyeni bir işletim sistemi var olması ve  üreticiler güncellemeleri yayınlamaya başlamadığı için Android 9.0 Pie listede yer almıyor.

[sp-related style=”dark” id=”16996″]

Hatırlayanlar olmayabilir ancak 2017 yılı Ekim ayında Android Oreo sürümünün yüzde 0.2’lik bir kullanım oranı vardı. 2018 yılı Nisan ayı itibariyle yüzde 4.6’lik bir kullanım oranına sahip olduğunu görmekteyiz. Son yayınlanan verilere baktığımız zaman Android Oreo, işletim sistemi portalı içerisinde yüzde 14.6’lık bir paya ulaştı.

En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi?

[sp-related style=”dark” id=”28034″]

Android Nougat ise yüzde 30.8’lik kullanım oranı ile bir önceki döneme kıyasla yerinde saydı. Bunun yanı sıra eskimeye yüz tutan Marshmallow, Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri her geçen gün kullanım oranı düşmekte. Bu düşüşlerin en başında ise yeni nesil Android akıllı telefonların yüksek satış rakamlarına ulaşması.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


LG G8 ThinQ ve V50 ThinQ İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Buğra Noyan

Microsoft Office 365, OneDrive Kaspersky Tarafından Koruma Altına Alınıyor!

Uğur Aydemir

Türk Siri’nin Apple’a Açtığı Dava Sonuçlandı!

Serhan Durgutlu

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.