«
En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi? Android Haberleri Yazılım Haberleri

Google‘ın işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. Açıklanan verilerde en çok kullanılan Android sürümü de belli olmuş oldu. Peki hangi Android sürümü en çok kullanılmakta?

Google, Android P sürümü sonrasında, Android sürümlerinin güncel dağılımı gün yüzüne çıkarıldı. Google’ın 31 Ağutos itibariyle yayınladığı kullanım verilerinde Android Pie sürümü listeye dahil olamamıştı. Bunun nedeni ise henüz yepyeni bir işletim sistemi var olması ve  üreticiler güncellemeleri yayınlamaya başlamadığı için Android 9.0 Pie listede yer almıyor.

  • En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi? Android Haberleri Yazılım Haberleri

    Android P Duyuruldu! Yeni Arayüz ve Yapay Zeka

Hatırlayanlar olmayabilir ancak 2017 yılı Ekim ayında Android Oreo sürümünün yüzde 0.2’lik bir kullanım oranı vardı. 2018 yılı Nisan ayı itibariyle yüzde 4.6’lik bir kullanım oranına sahip olduğunu görmekteyiz. Son yayınlanan verilere baktığımız zaman Android Oreo, işletim sistemi portalı içerisinde yüzde 14.6’lık bir paya ulaştı.

En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi? Android Haberleri Yazılım Haberleri

  • En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi? Android Haberleri Yazılım Haberleri

    Android Pie 9.0 Güncellemesi Alacak Tüm Cihazlar

Android Nougat ise yüzde 30.8’lik kullanım oranı ile bir önceki döneme kıyasla yerinde saydı. Bunun yanı sıra eskimeye yüz tutan Marshmallow, Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri her geçen gün kullanım oranı düşmekte. Bu düşüşlerin en başında ise yeni nesil Android akıllı telefonların yüksek satış rakamlarına ulaşması.

 


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *