En Çok Kullanılan Android Sürümü

En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi?

Abone Ol 

Google‘ın işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. Açıklanan verilerde en çok kullanılan Android sürümü de belli olmuş oldu. Peki hangi Android sürümü en çok kullanılmakta?

takipçi satın al
takipçi satın al

Google, Android P sürümü sonrasında, Android sürümlerinin güncel dağılımı gün yüzüne çıkarıldı. Google’ın 31 Ağutos itibariyle yayınladığı kullanım verilerinde Android Pie sürümü listeye dahil olamamıştı. Bunun nedeni ise henüz yepyeni bir işletim sistemi var olması ve  üreticiler güncellemeleri yayınlamaya başlamadığı için Android 9.0 Pie listede yer almıyor.

[sp-related style=”dark” id=”16996″]

Hatırlayanlar olmayabilir ancak 2017 yılı Ekim ayında Android Oreo sürümünün yüzde 0.2’lik bir kullanım oranı vardı. 2018 yılı Nisan ayı itibariyle yüzde 4.6’lik bir kullanım oranına sahip olduğunu görmekteyiz. Son yayınlanan verilere baktığımız zaman Android Oreo, işletim sistemi portalı içerisinde yüzde 14.6’lık bir paya ulaştı.

En Çok Kullanılan Android Sürümü Hangisi?

[sp-related style=”dark” id=”28034″]

Android Nougat ise yüzde 30.8’lik kullanım oranı ile bir önceki döneme kıyasla yerinde saydı. Bunun yanı sıra eskimeye yüz tutan Marshmallow, Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri her geçen gün kullanım oranı düşmekte. Bu düşüşlerin en başında ise yeni nesil Android akıllı telefonların yüksek satış rakamlarına ulaşması.

 

Göz atın:   Google'dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!