teknodiot.com
   
     

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor?

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor? Android Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Akıllı cihazlarda bulunan popüler işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. En çok hangi Android sürümü kullanılıyordur sizce? Google, 2018 yılı için ilk verilerini açıkladı. 


Geliştiriciler sayfasında yer alan ve Android sürümlerinin kullanım oranları belli oldu ve Google’da ilk olarak 2018’in ilk verilerini açıkladı. Şimdi ilk olarak 1 hafta içerisinde Google Play Store’da aktif olan Android cihazlardan gelen veriler doğrultusunda oluşturulan grafiğe bakalım.

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor? Android Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

2017 Ekim ayında Android Oreo sürümünün yüzde 0.2’lik bir kullanım oranı vardı. 2017 Ekim ayında bu zamana kadar geçen üç ay içerisinde Android cihazların yüzde 0.5’i Android 8.0 ile, yüzde 0.2’lik kısmı ise Android 8.1 sürümlerine kavuştular ve kullanım oranı yükselmiş durumda. Android Nougat ise yüzde 26.2’lik kullanım oranı ile devam ederken en çok kullanılan Android sürümü Marshmallow olsa da, Android Marshmallow, Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri her geçen gün düşüş yaşamaya devam ediyor. Güncelleme desteği bittiğinden dolayıda artık pek kullanılmıyor denebilir.

Android Oreo sürümünden sonra en güncel sürüm ile karşımıza çıkacak olan Google bir sonraki sürüm ise Android P sürümü olacak. Android cihaz sahipleri artık güncelleme olayına çok önem vermekteler. Kullanıcıların en büyük beklentisi, yeni Android sürümlerinin çok daha hızlı bir şekilde cihazlar gelmesi yönünde. Bir vaat veren marka da Nokia.