En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor? Android Kullanım Oranları Açıklandı!

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor?

Abone Ol 
takipçi satın al
takipçi satın al

Akıllı cihazlarda bulunan popüler işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. En çok hangi Android sürümü kullanılıyordur sizce? Google, 2018 yılı için ilk verilerini açıkladı. 


Geliştiriciler sayfasında yer alan ve Android sürümlerinin kullanım oranları belli oldu ve Google’da ilk olarak 2018’in ilk verilerini açıkladı. Şimdi ilk olarak 1 hafta içerisinde Google Play Store’da aktif olan Android cihazlardan gelen veriler doğrultusunda oluşturulan grafiğe bakalım.

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor?

2017 Ekim ayında Android Oreo sürümünün yüzde 0.2’lik bir kullanım oranı vardı. 2017 Ekim ayında bu zamana kadar geçen üç ay içerisinde Android cihazların yüzde 0.5’i Android 8.0 ile, yüzde 0.2’lik kısmı ise Android 8.1 sürümlerine kavuştular ve kullanım oranı yükselmiş durumda. Android Nougat ise yüzde 26.2’lik kullanım oranı ile devam ederken en çok kullanılan Android sürümü Marshmallow olsa da, Android Marshmallow, Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri her geçen gün düşüş yaşamaya devam ediyor. Güncelleme desteği bittiğinden dolayıda artık pek kullanılmıyor denebilir.

Android Oreo sürümünden sonra en güncel sürüm ile karşımıza çıkacak olan Google bir sonraki sürüm ise Android P sürümü olacak. Android cihaz sahipleri artık güncelleme olayına çok önem vermekteler. Kullanıcıların en büyük beklentisi, yeni Android sürümlerinin çok daha hızlı bir şekilde cihazlar gelmesi yönünde. Bir vaat veren marka da Nokia.

Göz atın:   Facebook Eylül'den İtibaren Yeni Tasarıma Geçiyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!