En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Belli Oldu

Abone Ol 

Apple’ın en çok arıza yapan iPhone modelleri belli oldu. Açıklanan verilere baktığımız zaman iPhone modelleri arasında en çok arıza çıkaran telefonun iPhone 6 modeli olduğu ortaya çıktı. Gelin detaylara birlikte bakalım.

iPhone 6, %22’lik arıza oranıyla birinci sırada yer alırken, onun hemen ardından da %16’lık oranıyla iPhone 6S geliyor. Bu da demek oluyor ki, her beş iPhone 6’dan birisinde tamir edilmesini ya da değiştirilmesini gerektiren arızalar bulunuyor. iPhone 5S’in bile %5’lik arıza oranıyla çok daha  güvenilir bir telefon olduğu görülüyor.

En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Belli Oldu

[ilgiliicerik icerik_id=”20684″]

BluetoothWi-Fikulaklık ve mobil veri arızalarından oluşuyor. Ancak iPhone 6’dan sonra gelen iPhone modellerinde arıza oranlarının giderek azaldığı görülüyor. Rapora göre arıza oranı en düşük iPhone modelleri ise %3’lük oranlarıyla “iPhone 8 Plus” ve “iPhone X” 

Duruma genel olarak baktığımız zaman iPhone 6 serisi gerçekten çok ciddi durumda sorun çıkartmakta. Apple’ın akıllı telefonlarında en yüksek arıza oranı %22 iken, Samsung’un akıllı telefonlarında genel arıza oranı %27,4 ile Apple’a göre daha yüksek bir seviyede.

Göz atın:   Apple'dan Şok Karar, Bir Süre Çin'deki Mağaza ve Ofislerini Kapatıyor!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu