«
  1. Ana sayfa
  2. Akıllı Telefon Haberleri
  3. En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Belli Oldu

En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Belli Oldu

En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Ortaya Çıktı

Apple’ın en çok arıza yapan iPhone modelleri belli oldu. Açıklanan verilere baktığımız zaman iPhone modelleri arasında en çok arıza çıkaran telefonun iPhone 6 modeli olduğu ortaya çıktı. Gelin detaylara birlikte bakalım.

iPhone 6, %22’lik arıza oranıyla birinci sırada yer alırken, onun hemen ardından da %16’lık oranıyla iPhone 6S geliyor. Bu da demek oluyor ki, her beş iPhone 6’dan birisinde tamir edilmesini ya da değiştirilmesini gerektiren arızalar bulunuyor. iPhone 5S’in bile %5’lik arıza oranıyla çok daha  güvenilir bir telefon olduğu görülüyor.

En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Ortaya Çıktı

[ilgiliicerik icerik_id=”20684″]

BluetoothWi-Fikulaklık ve mobil veri arızalarından oluşuyor. Ancak iPhone 6’dan sonra gelen iPhone modellerinde arıza oranlarının giderek azaldığı görülüyor. Rapora göre arıza oranı en düşük iPhone modelleri ise %3’lük oranlarıyla “iPhone 8 Plus” ve “iPhone X” 

Duruma genel olarak baktığımız zaman iPhone 6 serisi gerçekten çok ciddi durumda sorun çıkartmakta. Apple’ın akıllı telefonlarında en yüksek arıza oranı %22 iken, Samsung’un akıllı telefonlarında genel arıza oranı %27,4 ile Apple’a göre daha yüksek bir seviyede.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *