En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Belli Oldu

Apple’ın en çok arıza yapan iPhone modelleri belli oldu. Açıklanan verilere baktığımız zaman iPhone modelleri arasında en çok arıza çıkaran telefonun iPhone 6 modeli olduğu ortaya çıktı. Gelin detaylara birlikte bakalım.

iPhone 6, %22’lik arıza oranıyla birinci sırada yer alırken, onun hemen ardından da %16’lık oranıyla iPhone 6S geliyor. Bu da demek oluyor ki, her beş iPhone 6’dan birisinde tamir edilmesini ya da değiştirilmesini gerektiren arızalar bulunuyor. iPhone 5S’in bile %5’lik arıza oranıyla çok daha  güvenilir bir telefon olduğu görülüyor.

En Çok Arıza Yapan iPhone Modeli Belli Oldu

[ilgiliicerik icerik_id=”20684″]

BluetoothWi-Fikulaklık ve mobil veri arızalarından oluşuyor. Ancak iPhone 6’dan sonra gelen iPhone modellerinde arıza oranlarının giderek azaldığı görülüyor. Rapora göre arıza oranı en düşük iPhone modelleri ise %3’lük oranlarıyla “iPhone 8 Plus” ve “iPhone X” 

Duruma genel olarak baktığımız zaman iPhone 6 serisi gerçekten çok ciddi durumda sorun çıkartmakta. Apple’ın akıllı telefonlarında en yüksek arıza oranı %22 iken, Samsung’un akıllı telefonlarında genel arıza oranı %27,4 ile Apple’a göre daha yüksek bir seviyede.

Göz atın:   Samsung, Galaxy S10 Ailesi İçin Reklamlara Başladı!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu