TeknoDiot
     
     
     

Elon Musk’tan 3.Havalimanı Girişimi!

Elon Musk’tan 3.Havalimanı Girişimi!

Geçtiğimiz hafta Türkiye’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için gelen Elon Musk önemli girişimler ve yatırımlar hazırlanıyor. 

Turksat’ın SpaceX‘le uzaya fırlatılacağının açıklanmasından sonra, şimdi de Tesla tarafından önemli bir teklif 3. Havalimanı için yapıldı. Tesla İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Diarmuid O’Connell bu teklif hakkında İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu ile görüştü.

https://teknodiot.com/elon-muskdan-meraklandiran-paylasim-5889.html

Elon Musk’tan 3.Havalimanı Girişimi!

Tesla‘nın yaptığı teklif ise şu şekilde; Yeni havalimanın enerji ihtiyacını Tesla‘nın Powerwall elektrik üniteleri karşılayacak. Almanya’nın Bonn şehrinde düzenlenen İklim Değişikliği Taraflar Konferansı‘na katılan Türkiye, bu teklifi Tesla merkezinden aldı. Ancak Mehmet Kalyoncu temkinli konuştu:

Yerli batarya teknolojisi de gündeme alınmalı. Bu konuda aksiyon alınması faydalı olacaktır. Biz de Tesla’dan gelen bu teklifi değerlendireceğiz.

Şu an %70‘i tamamlanmış olan havalimanı içerisinde bulunan her işletme yeşil kuruluş sertifikasına sahip. 3. Havalimanı 29 Ekim 2018‘de açılacak.

Kaynak: TO

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Fidye Yazılımları Yedeklenen Verileri Hedef Almaya Başladı

Uğur Aydemir

Spotify’ın Derdi Başından Aşkın!

Buğra Noyan

SteelSeries, Evde Kalan Oyuncular İçin Etkinlik Düzenliyor!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.