TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Bilim Haberleri » Elon Musk Tesla Arabasını Uzaya Çıkardı!

Elon Musk Tesla Arabasını Uzaya Çıkardı!

Elon Musk Tesla Arabasını Uzaya Çıkardı!

Elon Musk Yine Bir İlke İmza Attı! SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk uzaya Tesla otomobil yolladı! İşte detaylar.

Peki ya gerçek hayatın Tony Stark’ı olarak bilinen Elon Musk kimdir? Elon Musk 1971 senesinde Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti Pretoria’da doğdu.Kendi imkanlarıyla yazılım dillerini öğrenen Musk, henüz 12 yaşındayken yazmış olduğu bir bilgisayar oyununu (Blastar) $500’e satarak ilk ticari başarısını sağlamış oldu.Orta öğrenimini Bryanston High School’da tamamladıktan sonra Pretoria Boys High School’a başladı ve buradan mezun oldu.

Üniversite eğitimi için önce Kanada’ya taşındı ve 1992 senesinde Queen’s University’de iki yıl eğitim aldı. Buradaki eğitiminden sonra University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrılıp Amerika’ya geçiş yaptı.The Wharton School of the University of Pennsylvania’da Ekonomi alanında lisans diplomasının yanı sıra University of PennsylvaniaSchool of Arts and Sciences’dan da, Fizik alanında yan dal diploması aldı. Doktora yapmak için Silikon Vadisi bölgesine taşındıysa da doktorasını yarıda bırakarak, insanlığın çözülmesi gerektiği sorunları olduğunu düşündüğü üç konu üzerine yoğunlaşmaya başladı; Temiz hava, İnternet ve Uzay.

Elon Musk Tesla Arabasını Uzaya Çıkardı!

 

Yüksek lisansını bırakarak kardeşi ile birlikte yeni organizasyonlar için bir çevrimiçi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesine başlamak istiyordu. 1999 senesinde ise, Compaq’ın AltaVista birimi Zip2’yu 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolarlık hisse senedi vererek satın aldı. Bu üç konu üzerine yoğunlaşmak isteyen Musk, 95 senesinde yüksek Aynı sene Musk, çevrimiçi ödeme sistemleri ve finans altyapısı X.com’u kurdu. Ertesi sene X.com ile aynı büyüklükte bir açık arttırma sistemi olan Confinity’yi bünyesine kattı ve PayPal’ı oluşturdu. 2002 senesinin Ekim ayında ise PayPal, eBay tarafından 1,5 milyar dolarlık hisse senedi karşılığında satın alındı..

Elon Musk Tesla Arabasını Uzaya Çıkardı!

İnsanlığı Mars’a gönderme misyonunun en önemli rol oynayıcılarından birisi olan Falcon Heavy roketinin kalkışı bugün yani 6 Şubat’ta gerçekleşecek. Eğer bir problem olmazsa, Türkiye saati ile 23:45’de gerçekleştirilecek kalkışın ardından Elon Musk’ın kendi kişisel Tesla Roadster aracı Mars’a doğru yolculuğaçıkacak. Roket, 3 iticiden oluşuyor. Kalkıştan belli bir süre sonra, sağ ve solda bulunan iticiler ana gövdeden ayrılarak Dünya’ya alçalmaya başlayacak. SpaceX ekibi, iki iticiyi de daha sonra tekrar kullanmak için dik bir şekilde indirmeye çalışacak. SpaceX’in yolladığı Falcon Heavy roketinde birde misafir vardı bir adet Tesla otomobil vardı.

Elon Musk Tesla Arabasını Uzaya Çıkardı!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Haftanın Mobil Duvar Kağıtları #36

Buğra Noyan

İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük Satıldı!

Buğra Noyan

Arıkovanı ile Teknoloji Girişimleri 2018’de Hedefe Ulaştı

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.