«
Elektrikli Süpürge Hacklendi! Siber Güvenlik Haberleri Teknoloji Haberleri

Artık elektrik süpürgesi gibi basit cihazlar akıllandığı bir dünyada yaşıyoruz. Fakat bu durumun bize her zaman olumlu yönleri olmuyor maalesef.

Bu durumun son örneği ise dev şirket LG‘nin Hom-Bot isimli akıllı süpürgesiyle karşımıza çıktı. Check Point isimli şirkette çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından tespit edilen güvenlik zafiyetleri nedeniyle hackerlar akıllı süpürge aracılığıyla video kaydından ortam dinlemesine kadar her türlü şeyi yapabiliyorlar.

Üstelik hacker sizin ağınıza bağlı olmadan tamamen uzaktan da cihazınıza müdahale edebiliyor. Süreci kısa bir video haline getiren güvenlik araştırmacıları IoT cihazların güvenlik konusunda çok yetersiz olduklarını belirtiyorlar.

:: Razer, Yeni Cynosa Chroma Klavyelerini Tanıttı

:: Assassin’s Creed Origins’in 4K Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Zafiyeti yayınlamadan önce LG ile iletişime geçen güvenlik araştırmacıları şirketin zafiyeti kapatan güncellemeyi yayınladığını da ifade ettiler. LG SmartThinQ isimli mobil uygulamanızı güncelleyerek bu zafiyetten korunabilirsiniz.

Kaynak


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *