Elektrikli Süpürge Hacklendi! - TeknoDiot.com

Elektrikli Süpürge Hacklendi!

Artık elektrik süpürgesi gibi basit cihazlar akıllandığı bir dünyada yaşıyoruz. Fakat bu durumun bize her zaman olumlu yönleri olmuyor maalesef.

Bu durumun son örneği ise dev şirket LG‘nin Hom-Bot isimli akıllı süpürgesiyle karşımıza çıktı. Check Point isimli şirkette çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından tespit edilen güvenlik zafiyetleri nedeniyle hackerlar akıllı süpürge aracılığıyla video kaydından ortam dinlemesine kadar her türlü şeyi yapabiliyorlar.

Üstelik hacker sizin ağınıza bağlı olmadan tamamen uzaktan da cihazınıza müdahale edebiliyor. Süreci kısa bir video haline getiren güvenlik araştırmacıları IoT cihazların güvenlik konusunda çok yetersiz olduklarını belirtiyorlar.

:: Razer, Yeni Cynosa Chroma Klavyelerini Tanıttı

:: Assassin’s Creed Origins’in 4K Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Zafiyeti yayınlamadan önce LG ile iletişime geçen güvenlik araştırmacıları şirketin zafiyeti kapatan güncellemeyi yayınladığını da ifade ettiler. LG SmartThinQ isimli mobil uygulamanızı güncelleyerek bu zafiyetten korunabilirsiniz.

Kaynak

Göz atın:   iCloud'u Hackleyen Türk, Apple'dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu