Elektrikli Kamyonlar Zararlı Emisyonları Azaltacak - TeknoDiot.com

Elektrikli Kamyonlar Zararlı Emisyonları %90 Oranında Azaltacaklar

Einride, şirketin 2021'den itibaren yolda kullanmayı umduğu yeni bir araç türünü açıkladı.

Abone Ol 

İsveçli bir otonom kamyon şirketi olan Einride, şirketin 2021’den itibaren yolda kullanmayı umduğu yeni bir araç türünü açıkladı.

Otonom Elektrik Taşımacılığı (AET), dört farklı varyantta sunuldu ve malları teslim edebilir. Ve daha önceki Einride prototipleri gibi, direksiyon simidi, pedallar, ön camlar ve hiç kabinsiz olarak geliyorlar.

Einride, 2016’daki kuruluşundan bu yana ilginç, göz alıcı araba prototipleri yapıyor. 2017’de, dördü İsveçli gıda üreticisi Oatly için kargo taşıyan kamuya açık yollarda çalışan, taksisiz örnek bir T-Pod piyasaya sürüldü. Bir yıl sonra, şirket bir ton dev ağaç kütüğünü taşımak için T-Log’u tanıttı. Selefinden daha güçlüydü. Einride, şirketin yakında üretime geçmeyi umduğu yeni nesil bir otomobile sahip.

Tüm araçlar elektriklidir ve insan müdahalesi olmadan otonom çalışmaya ek olarak bir operatör tarafından uzaktan kontrol edilebilir.

Elektrikli Kamyonlar Zararlı Emisyonları %90 Oranında Azaltacaklar

Dört seçenek arasındaki temel fark, bunların kapsamı veya aracın otonom olarak sürülebileceği koşullardır. AET 1, belirli bir coğrafi alan içinde çalışmak üzere tasarlanmıştır, AET 2 ise uzaktan kumanda kullanarak bir coğrafi alan dışına çıkabilir. AET 3 kırsal alanlar için tasarlanmıştır ve AET 4 otoyol sürüşü içindir.

Elektrikli Kamyonlar Zararlı Emisyonları %90 Oranında Azaltacaklar

Einride, yeni araçlarının “nakliye maliyetlerini %60 ve CO2 emisyonlarını %90 azaltacağını” iddia ediyor.

Elektrikli Kamyonlar Zararlı Emisyonları %90 Oranında Azaltacaklar Elektrikli Kamyonlar Zararlı Emisyonları %90 Oranında Azaltacaklar

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu