Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

Bilgisayarlarımızda bulunan donanımlardan biri olan Ekran Kartı Nasıl Güncellenir? bu sorunun cevabının bu rehberimizde cevaplayacağız.

Ekran kartı bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Ekran kartları günümüzde çok kullanılan bir bilgisayar donanımıdır.Bunun sebebleri ise oyunlar, render programları veya bilgisayarda görüntünün monitöre yansıtılmasını yani görüntü vermesini sağlamasıdır.Bu rehberimizde ekran kartı nasıl güncellenir sorusunun yanıtını veriyoruz.

Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

Ekran kartını güncellemek için ilk önce yapmamız gereken en önemli nokta ekran kartımızı öğrenmektir.Ekran kartımızı öğrenmek için:

1. Başlat ❱ Çalıştır ❱ Dxdiag yazıp ve Enter tuşuna basıyoruz.


2.Sonra ise Ekran kısmına tıklıyoruz.


3. Ekran kısmında  Aygıt bölümünde yazan bilgiler sizin bilgisayarınızda takılı olan ekran kartı modelini ve teknik özelliklerini verir.


Ekran kartımızı öğrendiğimize göre güncelleme işlemine başlayalım. Ekran kartını güncellemenin en güvenilinir yolu ekran kartımızın üreticisinin sitesinden indirmek  daha da etkilidir çünkü ekran kartlarına güncelleme geldiğinde kendi otomatik indirir ve hep güncel kullanmış olursunuz. Örneğimizle daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz varsayalım ki elimizde GeForce GTX 1050 var ve ekran kartını güncellemek istiyorsunuz yapmanız gereken:

1.http://www.nvidia.com.tr/drivers siteye giriyoruz. Manuel arama kısmına gelip ekran kartımızı seçip aramaya başlaya tıklıyoruz ve ekran kartı driverını güncellemek için programı indirmemiz gerekiyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”11927″]


2.Kabul et ve yükle diyerek indirme başlıyor.


3.İndirdiğimizi varsayarak programı kuruyoruz.


4.Programı kurduktan sonra hesap açmamız gerekiyor. Hesabımızı Facebook veya Google ile giriş yaparak açabiliriz.


5.Hesabımızı açtıkdan sonra indirme işlemi başlar.


6.İndirme işlemi bitti.Driverı kurma tam anlamıyla başlıyor kurarken ekranda gidip gelmeler meydana gelebiliyor. Endişelenecek bi durum  yok. Sabırlı bir şekilde beklediğimizde göreceğiz ki çok fazla sürmüyor.


7.Görüldüğü üzere ekran kartımız güncellendi. Yeni güncelleme geldiğinde program bize uyarı verecek ve isteğimiz zaman indirebileceğiz.

 

0 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register