Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Bitcoin Hakkında Konuştu

Ülkemizde Ekonomi Bakanı olarak görev yapan Nihat Zeybekçi, son zamanlarda gündemde olan rekor kıran kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi‘nin Bitcoin için söylediği ifadeler oldukça ilginç.

Nihat Zeybekçi ile yapılan bir röportajda Bitcoin hakkında açıklamada bulundu. Açıklamaları ise şöyle; “Bitcoin’in global bir saadet zinciri olma riski son derece yüksek. Hiçbir tabana, hiçbir varlığa, hiçbir üretime dayanmıyor. Ne benim ne de etrafımdakilerin hiçbir şekilde aklından geçmez. Şöyle devam etti;

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Bitcoin Hakkında Konuştu

https://teknodiot.com/bitcoin-icin-vergi-duzenlemesi-geliyor-7528.html

Vatandaşlarımıza da bu konuyla ilgili, “Aman ha!” diyorum.” ifadesini kullanan Nihat Zeybekçi, bakanlığın konuyla ilgili incelemesinin devam ettiğini de belirten Bakan cümlesine şöyle sonlandırdı.  Bakan, Türkiye‘ye yatırım yapmalarını öneren Nihat Zeybekçi, bu yöntemin daha makul olduğunu ve Bitcoin yerine üretime dönük şirketlerin hisselerinin alınmasını daha mantıklı bulduğunu açıkladı. Kafalar biraz karışmış olabilir.

https://teknodiot.com/kim-oldugu-bilinmeyen-kisi-394-milyon-tllik-bitcoin-dagitiyor-7978.html

Göz atın:   Canlı Bilgi Yarışması Hadi'de Bitcoin Ödülü! (Toplam Ödül 438.000 TL)
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu