TeknoDiot
     
     
     

Düşük Donanım ve Veri Dostu Gmail Go Yayınlandı

Düşük Donanım ve Veri Dostu Gmail Go Yayınlandı

Düşük donanımlı cihazlar için Gmail Go uygulaması yayınlandı. Dünyanın en popüler e-mail uygulaması olan Gmail, Go sürümüyle Google Play’de kullanıma açıkladı.

Google Aralık 2017’de yayınladığı Files Go‘dan sonra Go sürümlerini seri bir şekilde çıkarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda YouTube’nin hem hafifletilmiş hem de video indirilmeye açık olan YouTube Go uygulamasını Türkiye’ye açan Google, bu sefer Gmail Go ile karşımızda. Uygulama standart kullanılan Gmail’den çok da farklı değil. Yine tüm e-posta alışverişinizi devam ettirebiliyorsunuz. Go versiyonun farkı, düşük boyutlu kullanımı oluyor. Maksimum 1 GB RAM belleği bulunan telefonlarda dahi seri çalışacak bir altyapıya sahip. Üstelik içerisindeki fotoğrafları sadece siz isterseniz indiriyor ve data kullanımını size bırakarak minimuma indirgemiş oluyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”11832″]

Google tarafından da Gmail Go uygulaması için bir tanıtım yazısı paylaşıldı. Yapılan paylaşımda;

Sevdiğiniz Gmail artık daha hafif ve bir o kadar hızlı. İletilerinizin güvenliğini sağlayan ve düzeninizi korumanıza yardımcı olan akıllı bir gelen kutusuna sahip olun. Gelen postalara ilişkin bildirimler alın, sonra da ister internete bağlanarak isterse bağlanmadan iletileri okuyup yanıtlayın. Ayrıca, güçlü arama işlevi ile iletileri hızla bulabilir ve daha pek çok işlem yapabilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Düşük Donanım ve Veri Dostu Gmail Go Yayınlandı

Gmail Go’yu Kimler Yükleyebilir

Uygulama sadece Android ekosistemine haiz cihazlar için kullanıma sunuldu. Android uygulama marketi olan  Google Play üzerinden şimdilik bir kaç ülkede kullanıma açıldı ve maalesef Türkiye şuan için bu ülkeler arasında değil. Ancak uygulamayı kullanmak isteyenler buradaki linke  tıklayarak android ile çalışan akıllı telefonlarına yükleyebilirler. Uygulamayı yüklemeden önce telefon ayarlarınızda bulunan “bilinmeyen kaynaklar” özelliğini aktif etmelisiniz. Unutmadan uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğiniz taktirde play store’den uygulamayı bulup kaldırmalısınız.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Standart Mobil Veri İndirme Hızını Açıklandı!

Buğra Noyan

Her Öğrenciye 3 GB Ücretsiz İnternet Geliyor

Buğra Noyan

Projemark, Türkiye’nin Yeni Dijital Marketi!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.