Dünya Tersine Döndü; Artık Kurumlar Çalışanlar İçin Yarışıyor

Dünya Tersine Döndü; Artık Kurumlar Çalışanlar İçin Yarışıyor

Abone Ol 

PwC’nin bu yıl “Köşe Ofisteki İhtiyatlı İyimser” başlığıyla yayımladığı 21. Küresel CEO Araştırması’nın yetenek yönetimine ilişkin sonuçlarına göre, en gözde becerilere sahip yetenekli kişilerin artık hiç olmadığı kadar çok seçeneği bulunuyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

CEO’lar kurumları için doğru dijital yeteneği çekme, elde tutma ve geliştirmenin sürdürülebilir bir insan kaynağı yönetimi için önemli olduğunun farkındalar. Yalnızca ücret ve yan haklar gibi koşulları iyileştirmenin yeterli olmadığını bilen kurumlar aynı zamanda doğru çalışan deneyimi yaratmak için çalışıyorlar.

CEO’ların listelerinin en başında doğru çalışma ortamı yer alıyor: CEO’ların %86’sı çalışma ortamlarını daha modern hale getirdiklerini söylerken, %77’si ise günümüzde dijital açıdan en önemli becerilere sahip çalışanların talep ettiği esnek çalışma modellerini hayata geçirdiklerini söylüyor.

[sp-related style=”dark” id=”20605″]

Dijital becerilerin sürekli geliştirilmesi gerektiğini bilen CEO’ların %85’i çalışanlara öğrenme ve gelişim programları sağlıyor. CEO’ların %67’si işleri otomasyonlaşan çalışanlarının yeniden eğitilmesi konusunda kurumsal sorumlulukları olduğunu kabul ediyor.

PwC’nin bu yıl “Köşe Ofisteki İhtiyatlı İyimser” başlığıyla yayımladığı 21. Küresel CEO Araştırması’nın yetenek yönetimine ilişkin diğer sonuçlarına göre;

  • ·         CEO’ların % 76’sı, teknolojik değişimin hızını büyüme için bir tehdit olarak görüyor.
  • ·         CEO’ların % 69’u liderlik ekibinin dijital becerilerden yoksun olduklarını düşünüyor.
  • ·         CEO’ların % 54’ü önümüzdeki 12 ayda çalışan sayısını artırmayı planlıyor.
  • ·         Her 7 CEO’dan 1’i otomasyon nedeniyle çalışan sayısını azaltmayı düşünüyor.
  • ·         CEO’ların % 80’i kilit becerilerin kullanılabilirliğinden endişe ederken, % 28’i ülkelerindeki dijital becerilerin kullanılabilirliği konusunda çok endişeli.
  • ·         CEO’ların % 60’ı insan kaynakları bölümlerini dönüştürmek istiyor.
Göz atın:   TP-Link'in Yeni Powerbank'ı Türkiye'de

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu