Dünya Genelinde 1 Günde Kaç WhatsApp Mesajı Atılıyor?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı dünya genelinde 1 milyara yakın bir kullanıcısı var ve bir günde kaç adet WhatsApp mesajı atılıyor olabilir sizce?

WhatsApp 4 yıl önce dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmıştı. Dünya genelinde 1 milyara aşkın WhatsApp kullanıcısı mevcut ve WhatsApp’ın son istatistikleri şok edici boyutlarda diyebiliriz. WhatsApp’dan her gün 60 milyardan fazla mesaj gönderiliyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 2017 yılının son çeyreğinin finansal sonuçlarını açıklarken, WhatsApp‘ın 1,5 milyar kullanıcıya ulaştığını da açıkladı.

[ilgiliicerik icerik_id=”11267″]

Ayrıca WhatsApp‘ta her gün ortalama 60 milyar mesaj atıldığı da belirtildi. WhatsApp aylık 450 milyon toplam kullanıcı ve 310 milyon günlük aktif kullanıcıya sahipti. Ancak Facebook satın aldıktan sonra popülaritesini arttıran platform artık bu sayılara dakikalar içinde ulaşıyor. Şuanda dünya genelinde 1 milyara aşkın bir kullanıcıya sahip. İlerleyen zamanlarda bu sayı artacaktır elbet. WhatsApp’dan her gün 60 milyardan fazla mesaj gönderiliyor.

Göz atın:   SEO Uzmanı Hizmeti
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu