TeknoDiot
     
     
     

Dizi Severlere TeknoDiot’dan Dizi Önerileri #4

Dizi Severlere TeknoDiot’dan Dizi Önerileri #4

Sizler için oluşturduğumuz bu seride beğeneceğinizi düşündüğümüz dizileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte Dizi Severlere TeknoDiot’dan Dizi Önerileri #4 karşınızda.

#1 – Game Of Thrones

Dizi Severlere TeknoDiot’dan Dizi Önerileri #4

17 Nisan 2011 yılında ilk bölümü yayınlanan Game Of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir.

İzleyeceğiniz bu dizide Yazların ve kışların oldukça uzun geçtiği bir diyarda, yıllar boyu taht kavgaları yaşanmaktadır. Nihayet Targaryen Hanesi’ne mensup, Deli Kral (Mad King) olarak da bilinen Aerys II Targaryen çıkan bir isyanla tahttan indirilmiştir. Yedi Krallığın Kralı olarak taç giyen yeni hükümdar ise Baratheon Hanesi’nden Robert olmuştur. Krallığı sırasında yaşanan gizemli bir cinayet onu; köklerini saltıkları toprak kadar soğuk olan Kışyarı’nın (Winterfell) lordu ve yakın arkadaşı Eddard Stark’tan, baş döndürücü entrikaların cereyan ettiği Demir Taht’ın korunmasında kendisine yardım etmesini istemiştir. Fakat bu sırada Kışyarı’nın en kuzeyindeki devasa Sur’un ardında tekinsiz güçler toplanmakta ve Ejderkrallar’ın soyundan gelen Targaryen kardeşler de ellerindeki ejder yumurtalarıyla hakları olan tahtı geri alabilmek adına planlar yapmaktadırlar. Elbette ki yaşanan bu karmaşa sadece bu olaylarla sınırlı kalmayacak ve tamı tamına 8 sezonluk olağanüstü bir efsaneye dönüşecektir.


#2 – Vikingler

Dizi Severlere TeknoDiot’dan Dizi Önerileri #4

3 Mart 2013 yılında ilk bölümü yayınlanan Vikingler, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda ortak yapımı televizyon dizisi.

İzleyeceğiniz dizide bizleri yılın büyük kısmını denizlerde geçirmiş olan İskandinavya’lı savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in bulunduğu çağa, 8. yüzyıl ile 11. yüzyıl arasında yaşanan Viking Devri’ne götürecek. Dizinin hikayesi ise gerçek yaşama ve karakterlere dayanıyor. Gerçek bir tarihsel figür olan, dönemin en büyük ve en popüler Viking kahramanlarından biri olarak nitelenen, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin başına adeta bela olan Ragnar Lothbrok’un maceraları ve yaşadıkları ekranlara yansıyacak. Savaşlardaki başarılar, dönemin önemli isimleri ve bırakılan bazı sanat eserleri gibi konuları anlatan saga adı verilen kahramanlık destanlarında sıkça ismi geçen ve savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnar Lothbrok’un Viking kabilelerinin liderliğine doğru yükseliş sürecine odaklanılacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Haftanın En Fazla İndirilen Filmleri – 26 Mart

Buğra Noyan

Netflix, After Life’ın İkinci Sezon Tarihini Duyurdu

Buğra Noyan

Pixar’ın Animasyonlu Kısa Filmi “Smash and Grab” Geliyor

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.