Discord, Oyun Mağazasını Kapatıyor!

Discord, Nitro adındaki abonelik hizmetinin bir parçası olan oyun mağazasını yayından kaldırıyor. Discord Nitro mağazası açılalı çok uzun zaman olmadı, planlar umdukları gibi olmadı.

Discord, konu ile ilgili yaptığı açıklamada abonelerin büyük bir çoğunluğunun bu oyunları oynamadığını belirtti.

Son yılların en çok kullanılan çevrimiçi oyuncular için sesli iletişim ağı Discord, Nitro adında bir abonelik sistemine sahip.

Discord’un Nitro adını verdiği bu abonelik sisteminde aylık 10 dolara birtakım geliştirmelerle birlikte abonelere ücretsiz oyunlar sunuluyordu ancak olay şu ki Discord, Nitro abonelik sisteminin bir parçası olan ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor. Şirket, Xbox Game Pass, Origin ve Uplay Plus ile rekabete girmemeyi tercih etti. Discord Nitro oyun mağazası sinek avlıyor desek yalan olmaz.

Discord, Oyun Mağazasını Kapatıyor!

Discord Nitro oyun mağazası kapanıyor!

Ayrıca Discord, konu ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle; “Bu oyunları oynamayı sevenler olduğu hâlde gerçek şu ki Nitro abonelerinin çoğunluğu bu oyunları oynamıyor. Bu yüzden dikkatlice düşündükten sonra oyun abonelik sistemimizi devam ettirmeme kararı aldık” dedi.

Discord, “Nitro’nun somunları ve cıvataları üç yıldan beri değişmiş olsa da ruh aynı kalıyor” açıklamasını yaptı. Nitro Games kataloğu, 15 Ekim’den itibaren kaldırılacak. Discord, hâlihazırda Nitro abonesi olup bu değişime tepki gösterebilecek kişilerin olabileceğini öngörerek mevcut abonelerine abonelik sonlandırma ve ücret iadesi yapmaya istekli olduğunu belirtti.

Bu servisin kapatılmasının en büyük sebeplerinden biri elbette verilen oyunlar. Oyuncular daha yenilikçi ve daha güzel oyunlar beklerken Discord bunları karşılayamadı. Ek olarak mağazada yeni oyunlar neredeyse yok, geliştirici firmalar ile anlaşmalar yapsaydı belki daha iyi olabilirdi.

İlgili Makaleler
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu